Python öğrenmek istiyorum

Başlatan rick, 10 Eylül 2010 - 06:21:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rick

Programlamacılıkta henüz çok acemiyim, çok az BASIC'ten başka tecrübem yok. Ama Python öğrenmek istiyorum. Tavsiye edebileceğiniz bir kitap, online kurs veya benzer birşey var mı?

Tuxie

krzynowek

Merhabalar

http://www.istihza.com/ internet adresine girerek yardımcı dökümanlara ulaşabilirsin. Bunun dışında,

Fırat ÖZGÜL hocamızın yazmış olduğu PYTHON kitabını satın alarak da python programlama dilini öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Ayrıca son olarak python programlama dilini öğrenmekteki amaç nedir ? Bu sorunun cevabına göre öğrenme yoluna hareket ederseniz, amacınıza daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Kolaylıklar

rick

Alıntı yapılan: krzynowek - 10 Eylül 2010 - 11:14:45
Ayrıca son olarak python programlama dilini öğrenmekteki amaç nedir? Bu sorunun cevabına göre öğrenme yoluna hareket ederseniz, amacınıza daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.
Hobi.

kuleyni

İlk kez başladığınız için size python 3 öğrenmenizi tavsiye ederim.

rick

Alıntı yapılan: kuleyni - 10 Eylül 2010 - 12:01:03
İlk kez başladığınız için size python 3 öğrenmenizi tavsiye ederim.
Aslında Python 2'ye alışıyordum, ama neyse kurarım. Arada büyük farklar var mı?

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

virs

Ben yeni başladığınız için Python 2.x serisini öneririm, özellikle 2.5 yada 2.6 sürümlerini.
Çünkü bazen dildeki modüller yetersiz gelir ve 3. parti bir modül kullanmanız gerekir. Misal PyQt, mysql, ...vs. gibi.
Bunlar için birçok ek modül bulabilirsiniz. Fakat 3.x serisi için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil.

IDE olarak da Eclipse(+pydev pluginin son sürümü) IDE'yi öneririm.
İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. (Kur'an: Necm, 39)

sephiroth

Benimde hobi olarak öğrenmek istediğim bir dil. istihza.com sitesi faydalı görünüyor. Peki kendimi geliştirirsem python dili sayesinde neler elde eder nerelere kadar gidebilirim ?
xp home & Ubuntu netbook

rick

Alıntı yapılan: sephiroth - 06 Ekim 2010 - 15:10:23
Benimde hobi olarak öğrenmek istediğim bir dil. istihza.com sitesi faydalı görünüyor. Peki kendimi geliştirirsem python dili sayesinde neler elde eder nerelere kadar gidebilirim ?
Neredeyse her Linux dağıtımında çalışabilecek programlar yazabilirsiniz.

sem

Sanırım bir yerden sonrası tamamen üreticiliğiniz ve hayal gücünüze kalır, çünkü bu tarz bir dil ile yapılamayacak şeyler sınırlı gibi...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?