Christine : Hafif bir müzik oynatıcı

Başlatan ironic, 05 Ağustos 2010 - 15:12:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ironic

Christine, Gstreamer tabanını kullanan Python GTK ile yazılmış yeni bir müzik oynatıcı. Geliştiriciler, kullanıcıların kolayca müzik dinlemeleri ve dinlerken düşük sistem yüklenmesi üzerinde odaklanmış. Ayrıca geliştirme çalışmaları devam eden eklenti desteğiyle kullanıcılarına daha fazla özelleştirme olanağı sunmak isteniliyor.

Mevcut sürümle gelen çeşitli eklentiler

Eklentilerin yanında

* 10 band ekolayzer desteği
* Görselleştirme desteği
* Küçük arayüz desteği

gibi çeşitli özellikleri var.

Yükleme

Bilgi : Depo Lucid ve Karmic kullanıcıları içindir.

sudo add-apt-repository ppa:markuz/ppa

sudo apt-get update && sudo apt-get install christine

Yararlanılan kaynak

hitokiri

@ironic bu kaçıncı yahu bu kadar alternatif olması ne güzel  valla senden şüphelenmeye başladım gizli gizli video oyanıtcı mı yazıyorsun ondan mı bu araştırmalar :))
:P :D
Şaka bi yana anlatım için teşekkürler :)

ubuntuki lilith

Eklentiler de hoşmuş. Kullanışlı bir oynatıcıya benziyor, paylaşım için teşekkürler.

ironic

Alıntı yapılan: hitokiri - 05 Ağustos 2010 - 15:22:09
@ironic bu kaçıncı yahu bu kadar alternatif olması ne güzel  valla senden şüphelenmeye başladım gizli gizli video oyanıtcı mı yazıyorsun ondan mı bu araştırmalar :))
:P :D
Şaka bi yana anlatım için teşekkürler :)

Çeşitlilik gerçekten oldukça arttı. Buna benzer 3-4 tane daha yeni uygulama tanıtımına denk geldim. Umarım bu tür güzel çalışmalar başka alanlara da sıçrayarak devam eder.  :) Kod paylaşmadım sadece bir uygulama.. hem Python bilen kim acaba ?  :D

barış

2gb ram bilgisayarım var rhythmbox açıkken hiç bir problem yaşamıyorum her işimi yapıyorum. Ancak 256mb ram bilgisayarım da var. Onda ise Xubuntu var. Müzik player olarak audacious kullanıyorum hiç bir problem cıkarmıyor :)

sudusleri

@ironic Düş sokağı sakinleri'nin Ağladım isimli bir parçası var da ben mi bilmiyorum? Hangi albüm bu?
Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

krwlng

Güzel bir alternatif olmuş, düşük sistemli bilgisayarlarda kullanılabilir şimdilik, belki ileride dahada gelişir ve diğerlerine yetişir. @sudusleri, belki ağladıkça parçasıdır bende bilmiyorum ağladım diye parçasını.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

heartsmagic

Alıntı yapılan: sudusleri - 05 Ağustos 2010 - 22:57:00
@ironic Düş sokağı sakinleri'nin Ağladım isimli bir parçası var da ben mi bilmiyorum? Hangi albüm bu?

Ya Acılar Parkı'dır ya da Murat Yılmazyıldırım'ın solo albümü Adsız'daki Adsız Özlem isimli parçasıdır :) Başka da varsa @ironic açıklamalı :D
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Ağustos 2010 - 11:33:10
Alıntı yapılan: sudusleri - 05 Ağustos 2010 - 22:57:00

Ya Acılar Parkı'dır ya da Murat Yılmazyıldırım'ın solo albümü Adsız'daki Adsız Özlem isimli parçasıdır :) Başka da varsa @ironic açıklamalı :D

Evet,  doğru adı "Acılar Parkı" ymış.  :)

Al Arabi

ırmak

sudusleri

Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

ırmak

XRumer

Bir de Jamendo eklentisi olsaymış tam olurmuş.