wine ile warcraft3 kurarken hata

Başlatan lener49fi, 24 Ağustos 2010 - 00:19:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lener49fi

Merhaba.

Bir torrent ile warcraf 3 ve the frozen throne'yi indirdim. wine ile setup.exe yi çalıştırıyorum ki hata veriyor. Ne yapmam gerekli?

ufuk_k

Bu bir ara benim de karşılaştığım bir sorundu. Nsıl çözüldüğünü bilemiyorum, ancak öncelikle sisteme ubuntu-restricted-extras pakedi ve bununla kurulan font pakedi kurulmuş mu bir bak. Farklı bir yerden çalışan bir CD ya da ISO bulup yakmanı öneririm.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

lener49fi

netbook kullanıyorum.. :( cdsiz bir çözüm yolu olmalı.. o dediğiniz paketlere nasıl bakarım?

ufuk_k

Zaten dediğim şey içi CD olması gerekmiyor. Bu isoyu nasıl bulup yüklediysen, farklı bir kaynaktan başka bir iso dene diyorum. Paketlerin kurulu olup olmadığını Sistem-->Yönetim-->Synaptic Paket Yöneticisi uygulamasından aratarak görebilirsin. Forumda arama yaparsan daha faydalı olur; bu bahsettiğim paketler temel ve kurulması gerekli paketler çünkü. Ayrıca ekran kartının sürücülerinin de kurulu olup olmadığını kontrol et. Bütün bunları söylüyorum çünkü ben de bu soruna anlam verememiştim ve farklı zamanlarda denediğimde (farklı CD ya da farklı ekran kartı, wine sürümü ile) bu sorunla karşılaşmamıştım. Sebebi şudur diyemiyorum, ancak her ihtimali kontrol et. Zaten bu bahsettiklerim bu başlıkta halledilmesi gereken konular değil. Forumda hepsini bulabilirsin. Eksiklerini hallettikten sonra bu kurulum isosu ile ve bulduğun farklı bir iso ile tekrar denemelisin.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

lener49fi

Teşekkür ederim.. İlk fırsatta kontrol edeceğim.. ;)