görüntüyü tv ye aktarmada sorun

Başlatan chirkin_01, 19 Temmuz 2010 - 11:41:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

chirkin_01

görüntüyü laptoptan Tv ye aktarırken s- video kablasu kullanıyorum (tv de svideo girişi var ekstra aparat yok)
kabloyu taktığım zaman görüntü otomatik olarak 1024-768 çözünürlüğe düşüyor dolayısı ile ekranın sağdan bir kısmı yok oluyor ekran çözünürlüğü kısmınada 1280-800 kayboluyor
ayarları kurcaladım ekranı ikiye bölüyor yarısı tvde yarısı laptopta tvde oluyor bir türlü laptopun bütün ekranını tv ye aktaramadım
sorun nerededir forumda aradım bu sorunun çözümünü bulamadım
nasıl çözülür
çözümü nedir
yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler
ekstra olarak masa üstü tv de bi garip görünüyor kalitesi düşük olarak ama video yu tam olarak ve güzel kalitede gösteriyor
bu nedendir çözümü nedir

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Temmuz 2010 - 18:27:20

sorunu kısmen çözdüm görüntüyü tek olarak (laptop ve tv de aynı görüntü ) yapabildim ekran ayarlarındaki yerden
ancak devam eden sorunlar
1- görüntü yü tv ye verdiğimde hem tv hem laptopta görüntü 1024-768 çözünürlüğünden yukarı çıkmıyor (ulaşmaya çalıştığım çözünürlük 1280*800)
2- görüntü netliği konusunda video oynatırken gayet güzel ama masa üstüne döndüğümde tv de masaüstü bi garip duruyor (görüntü ve renk bakımından) ayrıca görüntüyü s-video kablosu ile ve tvde herhangi bir aparat kullanmadan direk olarak tv üzerindeki s-video kısmına takıyorum