NTFS'yi ext4'e Bağlamak

Başlatan agunZagun, 16 Temmuz 2010 - 12:07:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agunZagun

Merhaba arkadaşlar.

Kubuntu 10.04 kullanıyorum bildiğiniz üzere. Kubuntu'yu önceden Windows'a ayırdığım 10 GB'lik hard disk bölümüne kurdum. Bir de 221 GB'lik ayrı bir bölüm var, Windows'ta "D" diye adlandırılan yer oluyor bura. NTFS ile formatlamıştım. Şimdi bu bölümü 10 GB'lik bölüme bağlamak istiyorum, kurulum esnasında deneyeyim dedim, format atacaktı o bölüme. O yüzden NTFS olarak bıraktım. Ancak şimdi cidden sinirimi bozmaya başladı, her müzik dinleyeceğim zaman şifre yazmak sinir bozuyor, bir de Windows hakkında bir şey kalmasın istiyorum artık :).

Çözüm önerileriniz için şimdiden teşekkürler :).

XemreG

bildiğim kadarıyla ntfs yi 10 gb lik bolume direk ekleyemezsin format isteyecektir illaki cunku ilkonce ext4 yapcak sonra bağlicak o bolume yani bunuda en güzel yapan gparted fakat dediğim gibi o bile ntfs yi formatlamadan 10gb bolume ekleyemez..

stratovarius

Yerler kısmı altında zaten ntfs alanın gözükür anladığım kadarıyla sen başlangıçta otomatik bağlanmasını mı istiyorsun ?. Amacın buysa ntfsconfig veya ntfs-config diye arama yaparsan sonuca ulaşırsın. Aslında başlık açmadan ntfs bağlama diye arama yapsaydın gene sonuca ulaşırdın. Biraz araştırmak herzaman iyidir, forumda başlık kirliğini önler.

heartsmagic

Her üyemiz @stratovarius kadar arama yapmaya yönlendirse diğer üyeleri sanırım bizlerin de öcü olmadığı anlaşılır.
Teşekkürler @stratovarius.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.