Üst Çubuk Efekti

Başlatan ironic, 05 Temmuz 2008 - 01:27:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ironic

arkadaşlar masaüstünde kullandığım üst görev çubuğundaki simgelerin üzerine geldiğimde büyüme efekti verebili yormuyuz? (mac teki gibi yani)

[IMG]http://img375.imageshack.us/img375/8250/ekrangrnts1gj4.th.jpg[/img]

munirekinci

avant-window-navigator veya cairo-dock isimli yazılımlar ile yapabilirsiniz. Gnome panel ile olmaz.

ironic

münir, teşekkür ederim.. kde yüklemeyi bilmiyorum. hala öğrenmeye devam.  :) neyse artık böyle idare edelim. kde yi de çok merak ediyorum . yükle/kaldır olarak paket yöneticilerinden yükleyebilir miyim? yani  beğenmezsem ya da kullanamazsam tekrar gnome a dönmek kolay mı? teşekkürler.

munirekinci

Bahsettiğim yazılımlar KDE'den bağımsız, Gnome üzerinde çalışıyor.

Avant-window-navigator'u yüklemek için;
sudo aptitude install avant-window-navigator
komutunu kullanın.

ironic

avant ı yükledim. güzel birşey. fakat sadece alt çubukta görev çubuğundan farklı yeni bölmede çalışıyor. ve sadece açtığım çalışan  uygulamaları gösteriyor. tercihler e baktım fakat mevcut yerini değiştircek bir seçenek bulamadım. efektler sadece kendi oluşturduğu yeni çubukta etkili. cairo yu da synaptic paket ten ekle kaldır dan bulamadım. istediğime daha yardımcı ise nasıl daha doğrusu nerden indirebilirim?  :)teşekkürler.

munirekinci

Avant'ın yeri değişir mi bilmiyorum, ancak avant kullanıldığında pencere listesine dolayısı ile alttaki panele ihtiyaç duyulmuyor. Alttaki paneli silip (gnome-panel) awn ile devam edebilirsin.

Evet Avant'ın efekt özellikleri sadece kendi için geçerlidir, diğer panellere efekt veremezsin.

Awn'ye çalışan uygulamalar dışında kısayol da ekleyebilirsin, ayarlarını biraz kurcala, forumda da anlatılmştı.

ironic

peki o şekil yapayım. çok teşekkürler.