[Çözüldü] eclipse ve aptana

Başlatan Ubuntgy, 08 Temmuz 2010 - 02:20:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ubuntgy

Aptana sitesinde okuduğumda talimatlar doğrultusunda,64 bit işlemci kullandığım için eclipse kurdum.Fakat bundan sonra ne yapacağımı bilmiyorum.Bir çok arşiv okudum fakat bir türlü beceremedim.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

BELLEROPHONTES

Aslında ne demek istediğin pek anlaşılmıyor. Eclipse ile asıl sen ne yapmak istiyorsun?
Yeniden sevdalandım bir yazılıma, bağlandım doyasıya... :D :D :D

sem

Ek: Soruyu yanlış anladığım için düzeltiyorum...

Terminalden Eclipse programını indirdiğiniz dizine gidip (tar olarak indirdiyseniz açtığınız dizine gitmelisiniz) , hatta oradan da
"cd Eclipse"  komutu ile (eclipse,Eclipse, ECLIPSE tardan nasıl çıktı ise ya da dosya adını ne yaptıysanız) Eclipse dizinine geldikten sonra "./eclipse" dediğiniz zaman program çalışacaktır... Yalnız Eclipse programını çalıştırabilmeniz için Java yüklü olması gerekir, bu da ufak bir hatırlatma olsun...

@BELLEROPHONTES'in dediği gibi tam olarak anlayamasam da programı çalıştıramadığınızı düşünerek bunları yazdım... Yanlış mı anladım?

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Ubuntgy

Özür dilerim tam anlatamadım.Aptana programını kullanmak istiyorum.Webmaster olarak Linux'daki en iyi alternatifin o olduğuna karar verdim.-tabii acemice-İşletim sistemim 64 bit olduğundan doğrudan aptana'yı çalıştıramadım.Bir kaç kaynak okuduktan sonra 64 bit'de aptana kullanmak istiyorsam,Aptana'yi eclipse'e plugn olarak yüklemem gerektiğini söyleyen bir kaç kaynak gözüme çarptı.Yani yapmak istediğim,eğer doğru anladıysam,Aptana'yi eclipse yazılımına plugn olarak yüklemek.
Emek ve saygı ile;
Şu anda eclipse kurulu.Ubuntu 10.04 LTS kullanıyorum.Depodan yükledim yazılımı.

sem

Burada "Recommend" ve "Not Recommend" olarak etiketli anlatımlar mevcut... İşinize yarayabilir
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

Ubuntgy

Teşekkür ederim değerli arkadaşım.Sayende 7 saattir uğraştığım sorunu hallettim.Çok teşekkürler :)

sem

Sevindim sorununu çözdüğüne... İyi geceler...
Burası dünya?