kurulumdan sonra bir kaç sorun

Başlatan kaspara, 04 Temmuz 2010 - 13:37:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaspara

herkese merhaba ben yeni bir ubuntu kullanıcısıyım.
kurulumu başardım fakat bir kaç ufak sorunum var her biri için ayrı başlık açmaktansa hepsini buraya yazayım dedim umarım kötü etmemişimdir.

synaptic paket yöneticisini ne zaman güncellesem sonunda şu hatayı alıyorum

W: GPG hatası: http://ppa.launchpad.net lucid Release: İzleyen imzalar doğrulanamadı çünkü genel anahtar kullanılır değil: NO_PUBKEY 4CCE4D718B8503AB

yalnış bir adres ekledim galiba onu nasıl sileceğimi bilmiyorum

conkyde bir türlü laptopun ne kadar ısındığını göremiyorum.onu nasıl ekleyeceğim. bir kaç kod buldum ama derece göstermiyor N\A diyor sürekli çok fazla ısınıyor yada bana öyle geliyor. sıcaklığın normal olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı?

amulede portları girmeme rağmen sürekli lowid alıyorum. acaba bilmediğim bir firewall mı var? şimdilik soracaklarım bu kadar umarım yardımcı olursunuz. valla başlık yalnış yerdeyse kusura bakmayın.

bytan

İlk sorunun yanıtı yeni kullanıcılar için hazırlanan acemiler bölümünde mevcut.

Kullandığın conky kodundaki komutun sisteminde olup olmadığına bakmalısın.

Her başlıkta tek sorunu tercih ediyoruz. Özellikle aramalarına rağmen çözemediğin konularda yeni başlık açmanda elbette ki bir kötülük yok.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

kaspara

ben o sorun sadece bende vardır diye aramayı düşünmedim :)
dediğiniz gibi ilgili yerde çözüm varmış ilk sorunumu çözdüm diğerlerini de biraz daha araştırayım o halde

heartsmagic

lm-sensors paketi kurulu mu sistemde?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.