Pardus 2009.2 Geronticus Eremita yayınlandı!

Başlatan Yiğit Ateş, 03 Haziran 2010 - 18:53:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasansahin

16x yüksek bir hız değil, test ettiğim bütün dağıtımları (Pardus 2009.1 dahil) 16x ve DAO modunda yazdım. Ama yinede sizin tavsiyenize uyaraktan
4x ile tekrardan yazdım ve sonuç yine aynı oldu. Sanıyorum pardus 2009.2 ile benim PC arasında bir anlaşmazlık var.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

sabriyurga

Şuan 2009.2 kullanıyorum bir ses sorunu haricinde bir sorun göremedim :) Gayette güzel duruyor.

Tuxie

Pardusun bu sürümünde de pek bişey değişmemiş :(geliştiriciler daha detaylı radikal değişiklikler yapmalı bence 3-4 tane yeni font masaüstü resmi tema hepsi bu kadar dolphin yine çöküyor gerçi kde biraz bu durumda suçlu çünkü kubuntu da da sık çöküyordu gedit in gnome da çöktüğünü hiç görmedim  birde şu konu var keşke özgürlük için forumlarında da ubuntunun yeni sürüm haberlerini görebilsek en azından ben daha görmedim? :)

ironic

@Tuxie, herşeyden önce yeni çıkan sürüm ara sürüm olarak duyuruldu. KDE 4.4 , yeni seri bir kernel , baştan yazılan paket yöneticisi, bir çok paket/uygulama güncellemesi  .. Yani değişen birşeyler oldu.  :) Paket yöneticisini,  uçbirimi tercih ettiğimden pek kullanmıyorum ama okuduğum yorumlara göre yeni sürüm hız vs. yönünden beğeni kazanmış. Sözün özü, yenilikleri sadece görsellik bazında düşünmeyelim. Kaldı ki, bizlere sunulan uçsuz, bucaksız bir özelleştirme seçeneği var. Çökme konusunda, ben hiç sorun yaşamadım. Eğer belli işlemlerde oluyorsa, Dolphin i uçbirimde başlatıp çökene kadar çalıştırırsın. Verdiği çıktıyı da Pardus hata sistemine bildirirsin.