[Çözüldü] kurulu sistemde ubiquity çalıştırdım?

Başlatan hasanaa, 20 Temmuz 2010 - 13:42:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanaa

kurulu sistemde ubiquity çalıştırdım System/Administration bölümünde install RELEASE simgesi çıktı onu nasıl kaldırabilirim?
kurulu sistemde ubiquity çalıştırmamın sebebi remastersys ile live cd iso oluşturuyordum ama o live cd yle kurulum yapamıyordum, kurulu sistemde ubiquity komutunu verip sonra remastersys le iso aldım. artık live cd den kurulum yapabiliyorum ancak dediğim gibi System/Administration bölümünde install RELEASE simgesi kaldı öyle. acaba kurulu sistemde ordan tekrar kurulum yapsam ubuntu sıfırlanırmı yoksa olduğu halini mi tekrar kurar?
Dropbox referansım

bytan

Ubiquity uygulamasını sistemden kaldırırsan menüden de kalkar. Ya da doğrudan alttaki ile müneden kaldırır, sistemde kalmasını sağlayabilirsin.

Uygulamayla yeni bir ubuntu kurarsın. Aynı kurulum adımları geçerli olur. Dolayısıyla yeni bir ubuntu'ya daha kavuşma ihtimalin olur, kurduğun bölüme bağlı olarak. :) Zaten bağlı olan bölüme, örneğin kök dizinine, yeni kurulum yapamazsın. Daha doğrusu hem onun üzerinde çalışıp hem de onun üzerine kurulum yapmak garip oluyor. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

hasanaa

Tamam sadece Install release simgesini kaldırdım teşekkürler
Dropbox referansım