[Çözüldü] PC yi restart yapınca pc görüntü vermiyor.

Başlatan mustineo, 31 Temmuz 2010 - 21:56:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustineo

Selam arkadaşlar.
Sorunum şu; anakartım Asus AMD AM3 M4N68T-M  NF630/GF7025 DDR3-1800mhz PCI-E S+V+E , işlemcim ise AMD Athlon II X2 64 3000mHz.
Pc yi yeniden başlatınca bir türlü pc açılmıyor, ekran  vermiyor, fakat işlemci filan çalışıyor. Anca power tuşunu basılı tutup kapatıp tekrar  açtığımızda pc açlılıyor ama restartta pc nedense ekran vermiyor. Anakartı değiştirdik 1-2 sorun olmadı şimdi yine aynı sorunu veriyor. Psu değiştirdik yine düzelmedi, Windows 7 kurdum aynı, Ubuntu kurdum aynı, bios güncelledim yine düzelmedi.

bytan

Geriye değiştirilecek bir ekran kartı kalmış sanki. Teknik servis deneme amaçlı bir kaç ekran kartı takıp durumu gözlerse bu da ortaya çıkar.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

mustineo

ekran kartı O/B olduğu için böyle bir şans yok ama sorun çözüldü şükür. açma -kapam tuşundan dolayı imiş. kasadaki tuşla anahtar arasına biraz yükselti çıkınca sorun çözüldü :D

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST