Chrome Flash player Sorunu?

Başlatan Al Arabi, 08 Temmuz 2010 - 13:31:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Al Arabi

Herkese merhaba, aslında bu sorunla ilgili başlıkların çoğunu okudum fakat netice elde edememedim. Öncelikle Chrome'nin kendi içinde flash playerla geldiğini biliyorum fakat belki bir çözümü vardır diye yine de sorma ihtiyacı hissediyorum.Chrome de  Flash Player tam ekran sorununu nasıl çözebilirim? Aynı sorunu Firefox ile de yaşıyorum. Flash non free, ubuntu restrickt paketini de yükledim çözüm  bulamadım. Ekran kartından olma ihtimali çok yüksek diye düşünüyorum. Çünkü atinin driverini değil, mesa driveri kullanıyorum. Ne önerirsiniz arkadaşlar?

barış

Tam ekran sorunu derken? Sorunu biraz daha açarmısınız?
Ati Driver'ını kullanmamanızın nedeni nedir ayrıca?

Al Arabi

Alıntı yapılan: barışubuntu - 08 Temmuz 2010 - 13:51:39
Tam ekran sorunu derken? Sorunu biraz daha açarmısınız?
Ati Driver'ını kullanmamanızın nedeni nedir ayrıca?
Cihazım eski. Ve atinin sitesinde driveri yok. Synapticten ati driverlerini bir  çok kez yükledim,fakat olmadı. Ekran kartım "VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Radeon Mobility M7 LW Radeon Mobility 7500". Eski çekirdeklerde desteği var fakat yenilerde yok. Tam ekran derken. Flasta oynayan videoyu tam ekran tuşuna basıp izlemk istediğimde ses gelmeye devam ederken görüntü ya donuyor ya da frame frame oynuyor.  Açık kaynak sürücülerden yapıyor düşüncesindeyim, bileyorum tabii.

heartsmagic

Compiz'i kapatmayı deneyebilir misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Al Arabi

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Temmuz 2010 - 19:36:19
Compiz'i kapatmayı deneyebilir misin?
@heartsmagic compiz çok kastığı için bende kapalı zaten. Ama tamamen sistemden kaldır dersen onuda yaparım.

heartsmagic

Hayır, kaldırmaya gerek yok. Kapalıysa ve yine de sorun yapıyorsa aklıma başka bir şey gelmiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

andirinli

[IMG]http://img257.imageshack.us/img257/6136/ekrangrntsm.png[/img]

flash video üzerinde sağ tuş ayarlar diyip donanım hızlandırmasının işaretini kaldırıp denermisin?
Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

Al Arabi

@heartsmagic   elimde kubuntu 7.04 var ve bunun çekirdeğinde benim ekran kartımın orjinal linux Ati ekran kartı içinde mevcut. Bu çekirdeği ubuntu 10.04 kullanma şansım var mı? Çünkü eminim ekran kartından dolayı sorun yaşıyorum.

@andirinli, onu çoktan denedim dostum, sağol.

ironic

10.04 için kernel özel yamalanır. Başka bir kerneli kullanmak demek yeni bir çok özelliğin devre dışı kalması demektir. Diğer taraftan güncelliğini yitirdiği için güvenlik zaafı da oluşturur. Eğer videoları youtube üzerinden seyrediyorsan ,aşağıdaki başlıktaki flaş çözümünü deneyebilirsin. Chrome kullnamadığım için çalışıp çalışmadığını bilmiyorum ama Firefox ta çalışıyor.

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Firefox%27ta_Youtube_Videolar%C4%B1n%C4%B1_Flash_Olmadan_Nas%C4%B1l_Seyrederiz%3F

Al Arabi

Alıntı yapılan: ironic - 08 Temmuz 2010 - 23:41:58
10.04 için kernel özel yamalanır. Başka bir kerneli kullanmak demek yeni bir çok özelliğin devre dışı kalması demektir. Diğer taraftan güncelliğini yitirdiği için güvenlik zaafı da oluşturur. Eğer videoları youtube üzerinden seyrediyorsan ,aşağıdaki başlıktaki flaş çözümünü deneyebilirsin. Chrome kullnamadığım için çalışıp çalışmadığını bilmiyorum ama Firefox ta çalışıyor.

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Firefox%27ta_Youtube_Videolar%C4%B1n%C4%B1_Flash_Olmadan_Nas%C4%B1l_Seyrederiz%3F
Kernel işide yattı anlaşılan. @ironic  verdiğin diğer link için teşekkür ederim. Artık mesa driverın gelişmini bekleyeceğiz. Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.