Xmonad ayarlarını nasıl değiştire bilirim

Başlatan opusxx, 26 Ocak 2010 - 21:04:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

opusxx

Derdim xmonad ın sitesinde anlatılan ~/.xmonad/xmonad.hs bende yoktu, bu yüzdende manual olarak kendim oluşturdum fakat hiçbir değişiklik işe yaramıyor. Baştan sona sildim ap ayrı yeni bir ayar ekledim yine * bir şey olmuyor.  son olarak dosyayı arattığımda  /usr/share/doc/libghc6-xmonad-doc/examples içerisinde aynı isimli bir dosya daha buldum fakat yaptıklarım yine hiç bir işe yaramadı.
 aslında basitce :)  Xmonad ayarlarını nasıl değiştirip özelleştire  bilirim?  

Bu arada ek bir bilgi vermek gerekir ise, xmonad' ı  openbox-gnome-session  ayar dosyası ile oynayarak xmonad-gnome-session olarak değiştirip kullanıyorum.
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

Sherlock Holmes

Belirtiğiniz üzere ~/.xmonad/xmonad.hs dosya içeriği ile özelleştirilebiliniyor.
/xmonad.desktop bağımlılığını tamamlıyormu.?
ls /usr/share/applications/xmonad.desktop

Kurulumu siz nasıl gerçekleştirmiştiniz.?
Depodan'mı.?

opusxx

Tüh şansa bak  kalbiniz temizmiş mi denir artık :D bilemiyorum ama az önce xmonad' ı tamamen kaldırdım ve aynı anda denemeye başladığım awesome ile devam ediyorum. Xmonad için bayağı bir bilgi şart :) . Awesome biraz daha kolay geldi, en azından klavye ayarlarını rengini ayarlaya bildim. Sanırım xmonad bitti ve awesome ile çok mutluyum :) Sana da çok teşekkür ederim zahmet oldu. Unutmuştum bu başlığı.
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,