Nvidia 6150 grafik kartı sürücü kurulumunu nasıl yaparım?

Başlatan simon, 06 Aralık 2008 - 23:52:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

simon

selam arkadaslar yeni aldigim hp tx2000 e ekran kartini tanitamadim. nvidia 6150 go yardimci olursaniz sevinirim. not envy ise yaramiyor sanirim. denedim ve yapamadim. onun icinde compiz kuramiyorum yardimci olursaniz sevinirim. tesekkurler. not yeni kullaniciyim.

erginemr

Alıntı yapılan: simon - 06 Aralık 2008 - 23:52:24
selam arkadaslar yeni aldigim hp tx2000 e ekran kartini tanitamadim. nvidia 6150 go yardimci olursaniz sevinirim. not envy ise yaramiyor sanirim. denedim ve yapamadim. onun icinde compiz kuramiyorum yardimci olursaniz sevinirim. tesekkurler. not yeni kullaniciyim.

Sistem >> Yönetim >> Hardware Drivers'tan kurabiliyor musunuz?

fcengiz

Alıntı YapAlıntı sahibi: simon üzerinde 06 Aralık 2008, 11:52:24 ÖS

Sistem >> Yönetim >> Hardware Drivers'tan kurabiliyor musunuz?

Benim ekran kartı çipseti Nvidia 6150 @erginemr dediği gibi Sistem >> Yönetim >> Hardware Drivers'tan kuruluyor. Yalnız version 173 olanı seçiyoruz diğerinde sorun çıkıyor.

Saygılar....

ferhattosun1983

Merhabaalr. Ben de bugün geçişimi tamamladım ama aynı şekilde benim de paylaşımlı "NVIDIA GeForce 6150" 'um var. ve ne yazık ki 173 olan da işe yarmamakta...
Tamamiyle Yepyeni bir kullanıcıyım, uçbirim gerçekten şu an çok uç geliyor  :)

Şu çözümü denesem olur mu? https://help.ubuntu.com/community/BinaryDriverHowto/Nvidia
korkmasam yapıcamacıkcası :)

Kolay gelsin...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Temmuz 2010 - 06:46:43

buarada sabah oldu ama cozdum :) System/Administration/Hardware Drivers'tan değil de sürücüyü Software Center'dan çektim ben de. "version 185".
ancak hardware drivers aradığında 185 cıkmıyordu? :(

bu şekide oldu mu acaba? çünkü sorun yok gibi, ekranı tanımlayabildi...

Kolay gelsin.....

heartsmagic

Hayır bir sorun olmaz. Eğer sürücü güzel güzel çalışıyorsa devam edebilirsin bu şekilde.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ferhattosun1983

Merhaba...
Ancak farkına vardım :( oyun falan olmadığı için henüz masaustu efektlerini orta seviyeye alınca cıktı sorunum...

Kolay gelsin...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Temmuz 2010 - 23:05:24

Nvidiadan yeni sürücüyü çektim ancak xserver durdurmam gerektiği yazıyordu. Nasıl olacağına baktım ama Xserver'ı durdurup ardından yukleyip tekrar çalıştırınca başka bir işlem yapmamız gerekicek mi? Çekirdek derlemesi gibi bir ifade vardı...

heartsmagic

Elle mi kuracaksın? Eğer öyleyse Nvidia bölümünde elle kurulumu anlatan sabit başlığımız mevcut.

ferhattosun1983

Merhabalar tekrar...

Elle kurma işlemi facia oldu, ben de Synaptics'ten Nvidia ve bütün Xserver öğelerini kaldırdım, tabi ki Ubuntu acılmıyordu artık :) neyse yeniden formatlayıp yukledim sorun degil. Sıfır kurulumdan sonra ekranı tanımlıyor, ama güncellemelerden sonra (halen tanımlıyabiliyor ekranı buarada) sistem menüsünde küçük bir uyrı ile "restricted drivers avaible" uyarısı çıkıyor, ve yükleme seçeneği mevcut...

Tavsiyeniz nedir? Çıkan seçeneği hiç kullanmayayım bu şekilde devam edeyim mi?
(Aslında şuan iyi gibi, ancak örneklersek masaüstü efektlerini acmak gibi bir işlem yaptığımda benden Hardware Drivers'tan seçim yapmamı isteyecek ya da tekrar kurmaya kalkıcak sanırım...)

Hayırlı geceler...

heartsmagic

Peki 173 ve 185'in işe yaramaması nasıl oluyor? Kurdun, ne gibi bir sorun oluyordu?

ferhattosun1983

Merhabalar tekrar...

Sistem / Donanım sürücülerinden listede varolanlardan kurduğum zaman ekranı bile tanımlamıyor doğrusu :( ama şuan Siz'e açıkladığım gibi kullanıyorum, kendisi tanıdı güncellemeleri yaptım, ancak sürücülerden hiçbirini seçmeden kullanıyorum. Ama sanırım bu şekilde 3boyut aktif değil :( ve daha önce yazdığım masaüstü efektlerini tekrar aktifleştirmedim (çünkü seçince otomatik olarak sürücü yüklemeye kalkıyor)...

Ama şuanki kullanımım çerçevesinde sorunum yok, tabii 3üncü boyutta ne olur bilmiyorum.

Kolay gelsin..

heartsmagic

Ekran tanımlamıyor derken?
Şu an 3B desteğin tam anlamıyla yok. Compiz'i kullanma imkânı var sanıyorum ancak oyunlarda sıkıntı yaşarsın.