Python ile USB veya Yazıcı Portundan Donanım Kullanmak

Başlatan mbt28, 20 Haziran 2010 - 01:25:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mbt28

Merhaba arkadaşlar, elimde kontrölcüsüz bir grafik lcd var bunu mümkünse usb portundan kumanda etmek istiyorum fakat bunun için iletişimi sağlayan kodları yazmam gerek. Örnek olarak yapılmış birşeyler varsa çok yardımcı olur bunun haricinde bana tavsiye edebileceğiniz yol nedir? Amatör olarak öğrenme amacı ile uğraşacağım, amacım sürekli kullandığım jdownloader bilgilerini lcd den gösterebilmek.

sem

Kusura bakmayın, bilmediğim için merak ettim, ondan soruyorum;

jdownloader'dan elde edeceğiniz bilgileri ekrana yazan bir program tasaralamak yeterli değil mi? Ayrıca gerekli mi usb a da yazıcı portu kullanmak?

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

mbt28

Alıntı yapılan: sem0900 - 20 Haziran 2010 - 01:32:33
Kusura bakmayın, bilmediğim için merak ettim, ondan soruyorum;

jdownloader'dan elde edeceğiniz bilgileri ekrana yazan bir program tasaralamak yeterli değil mi? Ayrıca gerekli mi usb a da yazıcı portu kullanmak?
Masaüstü bilgisayarım 7*24 açık, çoğu zaman monitörüm kapalı oluyor indirmeler ne durumda görmek istiyorum mesela sabah evden çıkarken uyandığımda direk ekrandan görebilmeliyim. Bu benim için inanılmaz kolaylık olacak aynı zamanda bunu isteme sebebim python bilgimi geliştirmek. Son 2 senedir çok uzak kaldım bu işlere, şu anki mesleğime çok uzak olmasına rağmen; programlama ilerde endüstriyel sistemleri daha iyi düşünebilmem daha iyi hayal edebilmem açısından bana yardımcı olur diye düşünüyorum.

macroasm

işinizi görürmü bilmiyorum. Buraya yazmıştım alıntıdır... : 2x16 (2 satır 16 sütün) LCD ekran birimini çalıştırmak için oluşturulmuş Python betiği. Yazarı uzun zamandan beri uğraştığını ve robotik projelerinde kullandığını belirtmiş. LCD hakkında gerekli bilgiyi NetMedia 2×16 LCD adresinden edinebilirsiniz.

Genelde daha düşük seviyeli diller ile Lcd sürmek tercih edilirken, kendisine Python  gibi bir alternatif arayanların vazgeçemeyeceği bir uygulama.

http://pythontr.org/sizden-gelenler/129-python-lcd-class.html