Slax CD'leri Hatalı Yazılıyor

Başlatan XRumer, 28 Mayıs 2010 - 09:28:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Arkadaşlar son zamanlarda hemen hemen her dağıtımda yazdırdığım ISO kalıpları yükleme ekranında kalıyorçalışmıyordu. Kalıbı doğru yazmama ve md5sum kontrolünü yapmış olmama rağmen bu böyleydi. Sonra Mandriva için çözümü bulduk: CD'yi K3b ile 16x hızında DAO modunda yazdırırsak sorunsuz kullanabiliyorsuk ama diğer dağıtımlarda sorun devam ediyor. Onlarda DAO modunu seçtiğim zaman 16x çıkmıyor, bunlar farklı ISO'lar olduğu için başka bir şey yapmalı. Örneğin kendi oluşturduğum Slax hangi modda ve hangi hızda yazmalıyım bilen var mı?

heartsmagic

Eğer her dağıtımın her ISO'sunda bu oluyorsa CD-Rom'dan şüphelenmek gerekir mi acaba? Deneme imkânın var mı başka bir CD-Rom'la?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

XRumer

Ne yazık ki yok. Evet bir kaç ay önce her CD'yi güzel güzel yazıyordu şimdi ise bilgisayarımın yazdığı her CD hatalı. Mandriva'da olduğu gibi özel modda yazmak gerekiyor. Ama Slax için bu hangi ayar bilmiyorum.

heartsmagic

Açıkçası dağıtıma göre yazma işlemi nasıl değişiyor bilemiyorum. Garibime gitti doğrusu. Peki medya değişikliği oldu mu geçen birkaç aydan bu yana?

XRumer

heartsmagic

O zaman durum daha da garip. Başka da bir şey gelmiyor aklıma buradan.

XRumer

Galiba bu gidişle dağıtım CD ya da DVD'lerini birinden almak, sıpariş etmek ya da Penguenci gibi sitelerden almak zorunda kalacağım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Mayıs 2010 - 18:02:27

En iyisi öyle yapmak