[Çözüldü] glxinfo - segmentation fault

Başlatan neoberg, 19 Haziran 2010 - 21:09:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neoberg

İyi akşamlar arkadaşlar.
10.04 kurdum ve ati radeon hd3650 ekran kartı driverını şu konudaki gibi yükledim:http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,20208.0.html

Daha sonra 0 A.D. oyununu açmaya çalıştım, hiç bir şey olmadı; açılmadı. Terminalden glxinfo yazdığımda aşağıdaki çıktıyı veriyor:
Alıntı Yapburak@burak-desktop:~$ glxinfo
name of display: :0.0
Segmentation fault

Sizce neden olmuş olabilir? Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Düzenleme:Oyunu konsoldan açmaya çalıştığımda ise aşağıdaki gibi oluyor:
Alıntı Yapburak@burak-desktop:~$ /usr/games/0ad
TIMER| InitVfs: 138.126 ms
TIMER| InitScripting: 51.131 ms
WARNING: Cannot find config file "config/local.cfg" - ignoring
WARNING: Cannot find config file "config/profiles/default/settings/user.cfg" - ignoring
TIMER| CONFIG_Init: 25.8326 ms
Segmentation fault

bytan

Alttaki ile bir şeyler yakalamaya çalışabilirsin:

strace glxinfo
strace /usr/games/0ad

Başka açılmayan uygulaman var mı? Güncelleme durumun nasıl?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

neoberg

Daha yeni güncelledim, 2 saat falan oldu. 3d oyunları falan pek sevmediğim için bilmiyorum başka çalışmayan olup olmadığını. playonlinux'u açarken de 3d desteğiniz kapalı falan diyor.

Sanırım linkteki yüklemeyi yaptığımda, kısıtlanmış sürücüler de kurulmuş durumdaydı. Tamamını kaldırdım sanıyorum, ama emin değilim.
Ati'nin kendi driverını tekrar yüklemeye çalışacağım birazdan.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Haziran 2010 - 22:49:59

Maalesef yine aynı.
Sizin verdikleriniz de "Segmentation Fault"la biten uzun çıktılar veriyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Haziran 2010 - 23:21:48

Şu anda yeni kurulum yapıyorum. Bakalım tekrar kurunca 3d'yi etkin hale getirebilecek miyim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Haziran 2010 - 01:21:03

Hallettim arkadaşlar, düşündüğüm gibi sorun 2 farklı driver olayındanmış. Eski driverı tam kaldıramamışım.