Kurumsal 2'ye Adım Adım

Başlatan fortran, 26 Mayıs 2010 - 00:56:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fortran

Bugün alfa sürümü duyurulan Pardus Kurumsal 2 bu adımla birlikte nihai sürüme doğru adımlarına atmaya başladı.

Bir süredir geliştiriciler ve iş ortaklarının test ve entegrasyon çalışmaları için yayınlanan geliştirme sürümüne gelen hata düzeltmeleri ve geliştirmelerle oluşturulan Pardus Kurumsal 2 Alpha aynı zamanda bir ilki daha içeriyor.

Pardus Kurumsal 2 Alpha ile birlikte ilk defa Pardus işletim sistemi, bir DVD kalıbında geliyor. DVD'nin sağladığı yer avantajı sayesinde daha fazla yazılım Pardus ile birlikte geliyor olacak.

Pardus Kurumsal 2 Neler Getiriyor?

Özellikle kurumsal kullanıcıları hedefleyen Pardus Kurumsal 2 sürümünün Alpha deneme sürümü, kolay kullanılabilen, kararlı, hızlı ve güvenli bir masaüstü ortamı ve binlerce özgür yazılım sunuyor. Pardus Kurumsal 2 Alpha, KDE masaüstü ortamının kararlılığını kanıtlamış 3.5.10 sürümü, gelişmiş sürücü desteği ve büyük bir yazılım deposu ile geliyor.

Pardus Kurumsal 2 Alpha sürümü, Türkçe dâhil tüm dil desteklerini ve Mozilla Thunderbird gibi bazı popüler masaüstü uygulamalarını içeren bir DVD kalıbı olarak kullanıcıların beğenisini sunuluyor. Bu kalıbın bir USB belleğe ya da diske yazılarak kurulumun gerçekleştirilmesi ise tıpkı Pardus 2009'da olduğu gibi Pardus Kurumsal 2 Alpha sürümünde de mümkün.

Bu sürümü her zaman olduğu gibi Pardus buradan indirilebilir. Pardus Kurumsal 2 Alpha bir deneme sürümüdür. Çok hızlı ilerleyen gelişme süreci içerisinde depolarda sık sık paket güncellemelerinin yer alacağını bu sürüm ile ilgili karşılaşılan hataları ve iyileştirme isteklerinizi daha iyi bir Pardus için hata takip sistemimize iletebilirsiniz.

ozgurlukicin.com
Özgür yazılım dergisi: eniXma