Kazam video format sorunu

Başlatan Kanguru, 11 Ağustos 2014 - 21:07:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kanguru

Selamün Aleyküm Arkadaşlar.

Kazam adlı yazılım ile videolar çekerken format olarak MP4 kullanıyordum. Fakat bu bu H264 (MP4) formatının Windows işletim sistemi üzerinde hiç bir video player ile açılmadığını farkettim. Sonra formatı değiştirmek istedim ve RAW (AVI) kullandım, ama bunda da boyut çok büyük çıktı (mesela 1 dklık video 3.8 GB). Ben de başka avi formatlarına yöneldim, yani HUFFYUV (AVI) ve Lossless JPEG (AVI) gibi. Yalnız bunları seçince videonun çekilmediğini fark ettim. VP8 (WEBM), RAW (AVI) ve MP4 de video çekiliyordu ama HUFFYUV (AVI) ve Lossless JPEG (AVI) formatlarında çekilmediler. Acaba sorun ne olabilir? Hata falan vermiyor ama o 5 saniye geri sayım çıkmıyor bu formatları seçince ve program öylece bekliyor. Şimdi ise program hiçbir formatta video çekmemeye başladı.

Son olarak bu kadar AVI formatından acaba hangisi Windows üzerinde de çalışan asıl avi formatıdır? MP4 formatı neden Ubuntu'da çalışırken Windows'ta çalışmadı?

Teşekkürler!

neynefes

Vlc, Kmplayer, Gom player gibi oynatıcılar aslında fazlaca uzantıyı  açabilecek durumdalar. Windows üzerinde hangi oynatıcıyla denediniz?

Kanguru

GOM Player ve media player classic kullandım. Fakat çalışmadı.

Şu an program çalışmıyor. Neden çalışmadığını da çözemedim. Program açılıyor ama Capture butonuna bastığımda da hiçbir şey olmuyor.

- - -

Pc yi formatladım ve Kazam yazılımını Ubuntu Yazılım Merkezinden tekrar kurdum. Dediğim gibi HUFFYUV (AVI) veya Lossless JPEG (AVI) formatını seçince Kazam bir süre sonra kendisini kapatıyor. Peki bu aviler arasındaki fark ne olabilir (HUFFYUV, Lossless JPEG, RAW) ?
Raw avi olarak kayıt edersem de boyut aşırı derecede büyük oluyor.

Sanırım bu yazılım henüz gelişmemiş (?)

if

@Kanguru, Windows'ta mp4 dosyalarını çalıştırmak için biraz uğraşmak gerek sanırım. K-Lite gibi çözücü yüklemeyi denediniz mi?
Kazam'ı uçbirimden açıp avi oluşturmaya çalışınca ne diyor?