StarDict Sözlük

Başlatan MeBuNtU, 09 Mart 2008 - 17:48:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

@rakkoc, zlib1g-dev paketi kurulu mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rakkoc

degilmis :) kurdum ama hata soyle suanda
Alıntı Yaprakkoc@rakkoc-dv6541:~/Downloads/dictconv-0.2$ make
make  all-recursive
make[1]: Entering directory `/home/rakkoc/Downloads/dictconv-0.2'
Making all in src
make[2]: Entering directory `/home/rakkoc/Downloads/dictconv-0.2/src'
source='dictconv.cpp' object='dictconv.o' libtool=no \
   depfile='.deps/dictconv.Po' tmpdepfile='.deps/dictconv.TPo' \
   depmode=gcc3 /bin/bash ../depcomp \
   g++ -DHAVE_CONFIG_H -I. -I. -I..  -I/usr/include/libxml2    -g -O2 -c -o dictconv.o `test -f 'dictconv.cpp' || echo './'`dictconv.cpp
source='babylon.cpp' object='babylon.o' libtool=no \
   depfile='.deps/babylon.Po' tmpdepfile='.deps/babylon.TPo' \
   depmode=gcc3 /bin/bash ../depcomp \
   g++ -DHAVE_CONFIG_H -I. -I. -I..  -I/usr/include/libxml2    -g -O2 -c -o babylon.o `test -f 'babylon.cpp' || echo './'`babylon.cpp
babylon.cpp: In member function 'bool Babylon::open()':
babylon.cpp:53: error: 'memcmp' was not declared in this scope
babylon.cpp: In member function 'void Babylon::convertToUtf8(std::string&, uint)':
babylon.cpp:349: error: 'memset' was not declared in this scope
make[2]: *** [babylon.o] Error 1
make[2]: Leaving directory `/home/rakkoc/Downloads/dictconv-0.2/src'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/home/rakkoc/Downloads/dictconv-0.2'
make: *** [all] Error 2
rakkoc@rakkoc-dv6541:~/Downloads/dictconv-0.2$
windows'tan ubuntu'ya yol aliyorum, her adimda ozgurlugumu tekrar tadiyorum.

shey mujuk yeaap gibi abidik kubidik kelimeler kullanmam ve sevmem. ama gocmen olmamdan kaynakli turkcem cok iyi degildir.
Yazim hatalari ve Devrik kurdugum cumleler icin simdiden butun arkadaslardan ozur dilerim.

sayz

http://www.babylon.com/free-dictionaries/ adresinden artık sözlük indirilmiyor sanırım ya da ben de mi sorun var bilemiyorum. örneğin http://www.babylon.com/free-dictionaries/reference/dictionaries-thesauri/Castellano-%3ETurko-Diccionario/65542.html bu linkteki sözlüğü ve (diğer sözlükleri de) indirmeye çalıştığımda google Hata! Google Chrome kerens-www.babylon.com sitesini bulamadı şeklinde bir hata veriyor.  Acaba elinde .bgl dosyası olan var mı?

Heisenberg

arkadaşlar bana basit bir ing-türkçe sözlük lazım öyle cümle felan çevirmeyeceğim sadece basit ing kelimeyi türkçeye çevireceğim stardicki kurdum çince dahil bi sürü lanet dile çeviriyor ama Türkçe yok. nasıl yapacağım bunun ayarını bi sürü yerini kuracaldım en son içindeki tüm sözlükleri sildim kendisinide sildim istediğim altı üstü bir sözlük eskiden loonstar vardı hemen kurulur ve çalışırdı onu indirdim o da kurulmuyor.
ALLES WAR DIE SEKTE !

sayz

Alıntı yapılan: Heisenberg - 31 Ocak 2012 - 03:10:42
arkadaşlar bana basit bir ing-türkçe sözlük lazım öyle cümle felan çevirmeyeceğim sadece basit ing kelimeyi türkçeye çevireceğim stardicki kurdum çince dahil bi sürü lanet dile çeviriyor ama Türkçe yok. nasıl yapacağım bunun ayarını bi sürü yerini kuracaldım en son içindeki tüm sözlükleri sildim kendisinide sildim istediğim altı üstü bir sözlük eskiden loonstar vardı hemen kurulur ve çalışırdı onu indirdim o da kurulmuyor.
şuradaki  yazıda stardict'e nasıl sözlük ekleneceği anlatılmış ama bir üstteki iletimde de söylediğim gibi artık babylon sözlükleri indirilmiyor ama ben buldum başka bir yerden istersen sana da verebilirim kolay gelsin...