3g modem kurulumu anlamıyorum

Başlatan teksalih, 03 Temmuz 2010 - 23:47:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teksalih

Paket Yöneticisi'ni kullanarak gobi_loader paketini bulun ve kurun.
Servis sağlayıcınızın bellenim dosyalarını (bunlar Windows XP sürücüsünde bulunan amss.mbn ve apps.mbn dosyalarıdır) /lib/firmware/gobi/ dizini altına kopyalayın.
Bunun için yetkili kullanıcı haklarına sahip olmanız gereklidir. Alt+F2'ye basınca gelen yere kdesu konqueror /lib/firmware/gobi/ yazarak bu dizini yazılabilir şekilde açabilirsiniz.
Kopyalama işleminden sonra modemi veya bilgisayarı yeniden başlatarak KPPP ile bağlantı kurabilirsiniz.

arkdaşlar birsi bana bunları tercüme edebilirmi? gobi loader paket yöneticisinde yokki, + sürücüleri indirdim ancak neyi nasl yapıcam bilemiyorum lütfen açık açık her detayı nyazarak anlatın ubuntumdan memnunum xp kurmak istemiyorum

alquirel

bytan

Google'ın dediğine göre gobi_loader 2.6.32 ve üstü çekirdek ile sorunluymuş. Tekip ettiğin anlatım güncelliğini yitirmiş olabiilr mi? @alquirel'in verdiği bağlantı yanında forumda da örnekler mevcut.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

sema

Sanırım gobi-loader Pardus'un paket yöneticisinde var, bizim için .deb paketi yok gibi gözüküyor, verilenler de Pardus Wiki'den?

Lucid için şurada anlatılıyor bir şeyler ama uğraştırıcı gözüküyor. Pek de bilgi yok zaten. Arkadaşların önerdiği yollar daha mantıklı geldi bana da.
susema

heartsmagic

3G modem ama hangisi? Eğer Vınn'sa zaten gobi ile uğraşmana gerek yok. Yanlış hatırlamıyorsam gobi meselesi dizüstlerine tümleşik gelen 3G meselelerinde oluyor. Vınn işi kolay, forumda anlatımı da var zaten. Eğer anlatıma rağmen bağlanmazsa sim kilidini devre dışı bırakıp denensin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

heartsmagic

teksalih

arkdaşlar yadırgamayın ama gece bekçisiyim ben bilgisayardan anlarım ama windows dan anlarım linux e basmıyor kafam şimdi bir adet vodafone 3g alırsam kolaylaşırmı iş inanın almıyor beynim harici 3g modemler daha kolaymış ama cihazımın dahili 3g si varken başka birşey takmakta saçma geçiyor bana, 3g modem sebebi ile aldım zaten.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Temmuz 2010 - 07:47:47

hp sitesindeki driverları indirdim ama bu gobi mobi nerden bulucam bunları? lütfen en azından şunları bana bir rar yapıp rapid e atsanız, lütfen arkdaşlarzaten cihazımda olan 3g dururken , aptal gibi vodafone 3g cihazı alman mantıklı gelmiyor bana

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Temmuz 2010 - 07:50:09

tüm sorunları çözdüm ubuntudan çok memnunum tek sıkıntım 3g bağlantı bir bakıverin arkadaşlar, gece bekçisiyim yapıcak bir iş yok, hp minimde internet olsun en azından takılırım kendi meşrebimce,

bytan

@teksalih, burada herhangi bir konuda yadırganmazsın.

Sana yardımcı olmaya çalışırız ama senin de bizlere yardımcı olman lazım. Örneğin rapid e dosya atmayı gerektirmeyecek anlatımı @alquirel verdi. Bu anlatımı takip ettiğinde durum ne oldu? Kısa bir anlatım daha:

http://www.fazlamesai.net/index.php?a=article&sid=5332

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

teksalih

benim modemim vın değil malesef hp mini note 110 c içindeki 3g modem

heartsmagic

teksalih

merhaba arkdaşlar linux 10.4 de malesef dahili hp mini 110c deki modemi çalıştıramadım ancak vodafone huawei e160 modemini takar takmaz en ufak bir ayarlama yapmadan kolayca internete girdim 10 sn ya sürdü ya sürmedi? kasti olarakmı bu modemlere destek verilmiyor????

illaha 99 tl gidicek usb modemmi alıcagız yafuuu

cyberjack

evet ben de daha önce hp mini de 3g modemi kuramamıştım şu anda turkcell vınn kullanıyorum ve sorunsuz çalışıyor.
Google Araba Motoru

teksalih

sitedeki insanlar yardımsever ancak anlamadıktan sonra dünyayı bilseler işimize yaramıyır malesef vodafone 3g modemi taktım aradan 15 sn geçti mobil genişbandı etkinleştir dedim ve internet çalıştı akıllara zarar birşey

EcU

arkdaşlar avea 3g aldım şu şekilde bir hata alıyorum ne yapabilirm

http://g1203.hizliresim.com/v/x/3x9xv.png

heartsmagic

@EcU, tek başlıktan lütfen. Birçok başlığa yazman senin zararına, çatallama olur öneriler karışır.

EcU

ben bu konunun varlıgından haberdar değildim konu acınca farkettim özür dilerim lakin 1 ay oldu kimse bir bilgi vermedi 3g momde kullandıgım ıcın şu anda mecbur windows kullanıyorum ama araştıramadım 1 aydır okulda projeler vardı şu andan tibaren baakcağım umarım net bir şey bulurm