açılış sorunu

Başlatan metehan66, 06 Mayıs 2010 - 08:13:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

metehan66

Arkadaşlar grup menüsünde ubuntuya tıklayınca bazen açılış ekranı yerine bembeyaz bir ekran geliyor ve öylece kalıyor; pc açılmıyor.bu durumda restat atınca düzeliyor.bu durum neden kaynaklanıyor ve çözümü nedir acaba?

barış

Forumda GRUB ile ilgili benzer sorunlar vardı araştırma yaptınız mı?

metehan66

arkadaşım benim sorunum grup sorunu değil.sanırım dikkatli okumadın.grup menüsünde ubuntuyu seçip tıklayınca açılış ekranı yerine bembeyaz  bir monitörle karşılaşıyorum.restat atınca bazen bir denemede bazen de bir kaç denemede ubuntu açılıyor.bilen varsa bu sorunu yardımlarınız bekliyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Mayıs 2010 - 17:50:02

lütfen bir yardımmmm

eribol

Recovery seçeneğinden açmayı denediniz mi? Açtığınızda en son ekranda ne yazıyor acaba?

bytan

@eribol'a ilave olarak, ekran kartı sürücün kurulumu ve compiz durumun nedir?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

metehan66

ekran kartım ati x1600 pro. ve compiz füzyon etkin kullanımda.

bytan

Compiz'i kapatarak bir süre makinayı kullan. Halen sorunun devam edip etmediğine bakalım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST