[Çözüldü] Remastersys Recovery Problemi

Başlatan boss2, 02 Mayıs 2010 - 23:37:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

boss2

Arkadaşlar Remastersys programı ile yedek aldım dvd'ye yazdırdım. Şimdi sistemim bozuldu ve geri yüklemek istiyorum. Wiki'de yazıldığı gibi dvd'yi takıyorum boot ediyorum dvd'yi okuyor ve 5 tane seçenek çıkıyor. Bu 5 seçeneğin hiçbirinde recovery denen Bir şey yok. Hepsindede live var. yani cd'den açılan seçenekleri var gerçi hepsi birbirinden farklı ama ben hepsinide denedim hiçbirinde geri yükleme veya benzer bir kelime yok.

Şimdi ben nasıl sistemimi geri yükleyebilirim?

eribol

Geri yükleme olayı yok zaten. Bildiğiniz kurulum yapılacak. Ubuntu Canlı CD gibi düşünün ve kurulumu yapın.

xwes

Geri yükleme yapmayacaksınız. Normal kurulum yaptığınızda yedek aldığınız andaki sisteminize kavuşacaksınız.

boss2

eribol

boss2

Araştırdım ama birşey bulamadım. Yedek almayı anlatan http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Remastersys_ile_sistem_yede%C4%9Fi_almak bu adrese göre yedek aldım ama geri yükleme için alt tarafta çok az bir bilgi var onuda denedim ama dediğim gibi olmadı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2010 - 15:44:08

Demekki burada tıkanıyoruz. Tekrar format atmak gerekecek. Yavaş yavaş Ubuntunu açıkları çıkmaya başladı...

xwes

Verilen yöntem ile .iso oluşturacaksınız, ki bu sisteminizin yedeği olan DVD kalıbıdır. Bu DVD kalıbı olan .iso'yu DVDye yazacaksınız, sonra da bu DVD ile normal ubuntu kurar gibi kuracaksınız. Kurulum bittiğinde yedeğiniz yüklenmiş olacak.

eribol

Ne kadar da açık aramaya meyilli bir toplulukta yaşıyoruz. Arayın devam edin, sorununuz önemli değil siz ubuntu'nun açıklarını arayın araştırın.

kalender

@boss2 pc yi dvd den başlattıktan sonra gelen 5 seçenekli ekranda entere basın pc canlı dvd ile açılacaktır.

almış olduğunuz yedekten kurulumu başlatmak için

Alıntı Yapsistem>yönetim>RELEASE KUR

yolu ile kurulumu başlatın gerisi zaten normal ubuntu kurulumudur.

kurulumu başlatmak için bir başka yolda

Alıntı Yapuygulamalar>donatılar>terminal

yolu ile terminali(konsolu) açın ve terminalde

Alıntı Yapubiquity

komutunu vererekte kurulum başlatılabilir.
Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!

boss2

"kalender" arkadaşım bu cevabı 2 gün bekledim ama cevap veren olmadı. İngilizce sitelerden baktım bu kod vardı hatta denedim ama ben normal bilgisayar açıkken deniyor bildiğim için yapamadım.

Neyse hayırlısı olsun. Ubuntunun 10 versiyonun yükledim.

Yine yedek alıcam ve verdiğin kodları arşivime ekliyorum.

Teşekkür ederim.

"eribol" arkadaşım ben açık arama taraftarı değilim soruma kimseden cevap gelmeyince demekki bunun çözümü yok manasında söylemiştim. Ubuntudan çabuk çabuk vazgeçmeyeceğim.

eribol

Aslında cevap gelmiş. Sanırım siz başka bir durum bekliyorken yeni bir kurulum olacağını gözönüne almadığınız için garipsemişsinizdir. Bu program bildiğiniz ubuntu cd gibi. Tek farkı sizin yapılandırmalarınızı ve güncellemeleriniz de içeriyor olması.

xwes

@boss2, size cevabi defalarca verdik. Zaten @kalender arkadaşimizin verdikleri de komut degil, bizim bahsettigimiz normal ubuntu kurulumunu anlatmiş ve menudeki yerlerini anneye analtir gibi anlatmiş. Ubuntu kullanicisi oldugunuza gore normal ubuntu kurulumunun nasil oldugunu bilmeniz gerekir diye duşunduk.
Ayrica hadi diyelim bu sorunun (ki sorun bile degil) çozumu olmasaydi bile bu ubuntunun açigi olmazdi zaten, remastersys programinin hatasi olurdu.