[Arşiv]sorunum E: /var/cache/apt/archives/ttf-indic-fonts-core_1

Başlatan sireno52, 15 Nisan 2010 - 21:46:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar ben tam sorunum nedir bilmediğimden  buraya yazmayı uygun gördüm bu gün ubuntu 10.04 dü güncelledim  bütün paketleri kurdu fakat bir paketi kurmadı  o pakete  (  { ttf-indic-fonts-core} core  collection of free fonts for languages of india )  bu paketi kurmaya kalktığımda ise şöyle bir hata cıkıyor Bir hata oluştu   Aşağıdaki ayrıntılar belirtilmektedi:E: /var/cache/apt/archives/ttf-indic-fonts-core_1%3a0.5.8ubuntu1_all.deb: new pre-installation script alt işlemi çıkış durumunda hata döndürdü
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

özgürubuntu

sudo dpkg --configure -a
Bunun için hata kaydı girdim güncelleme sonrası.. Bu komutla düzeldi.

ironic

Bugün bende de oldu.  Bilindik yollarla düzelmedi. Yükleme kaldırma işlerinde sorun çıkarmayınca üzerine de düşmedim.

sireno52

öncelikle şunu izah  edeyim ben { ttf-indic-fonts-core} paketini güncelleme deposundan kuramadım hata mesajı veriyor  ttf-indic-fonts-core  paketi kurulmuyor  ben verdiğiniz bu kodu da sudo dpkg --configure -a denedim genede olmadı  bende birde çökme  raporları cıkıyor   üstüne tıklıyorum   bir pencere cıkıyor üzerinde sorunu bildir diye bir ikon var ona tıklıyorum farklı bir pencere daha açılıyor  ondada raporu gönder diyorum sorun bilgileri yükleniyor  sonra bir hatamı oluşuyor ne olduğunu bilmediğim bir pencere açılıyor ve ardından    bu adres açılıyor     https://login.launchpad.net/LzqZlvVwNGJGgW9G/+decide    burası tam olarak ne oluyor ve nasıl çalışıyor bizim gibi acemi linu kullanıcıları da buradan yararlana biliyormu zira buna benzer çok  çökme raporu aldım  gerçi kinci sorumun yeri burası değil ama benyinede sorayım dedim bilgi alma açısından bir kusur işlediysem şimdiden özür dilerim
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

heartsmagic

sudo rm -f var/cache/apt/archives/ttf-indic-fonts-core_1%3a0.5.8ubuntu1_all.deb
sudo aptitude update
sudo aptitude upgrade
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

Bugün gelen güncellemelerle sorun tamamen düzeldi bende.