Ubuntu 10.04 ısınma problemi

Başlatan ekullu, 06 Mayıs 2010 - 00:16:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekullu

Merhaba

Ubuntunun yeni sürümünün çıkmasıyla beraber 64 bit mimarisinden faydalanmak istedim fakat bir takım sorunlarla karşılaştım örneğin sıcaklık değerleri ubuntu 9.10'da ortalama 50 C derğerlerinde dolaşan sıcaklık değerlerin durduk yere yavaş yavaş 80 C'lere ulaştı üstelik laptopu kontrol ettiğimde fanın üflediği havanın soğuk olduğunu farkettim.

Bunun üzerine belkide 64 bitte uyumsuzluk olmuştur düşüncesiyle 32 bit'e dönüş yaptım laptop normal çalışma seyrindeyken
http://img313.yukle.tc/image.php?id=1214Ekran_Goruntusu.png
bu değerlerle karşılaştım. Bilgisayarı yeniden başlattım şimdi yine 50 li değerlerde seyrediyor.

Bir diğer sorun ise normalde 32 bir mimarde 4gb ram 2.86 gb büyüklüğünde gözükür 64 bite geçildiğinde 3.9 gb mertebesine çıkar fakat ben 32bit dvd den yüklemeyi yaptım ve sonuç bu şekilde
http://img313.yukle.tc/image.php?id=3815Ekran_Goruntusu-1.png
Sorun nedir acaba yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler..

eribol

2. resim 64 bitten alıntı zira iki işlemci görünüyor. Sıcaklık değeri bir aşağı bir yukarı ise flash yüzündendir diye düşünüyorum. Yani her aşırı ısınma sistemden dolayı değil bazen kullanımdan dolayı da olabilir.

ekullu

Yalnız 32 bit dvd'den yükledim o görüntüyü aldığım sistemi nasıl 64 bit olabilirki?

heartsmagic

32bit'tir o, iki işlemci görünmesi normal bence.
@ekullu, bu ısınma durduk yere mi oluyor yoksa Firefox ile falan mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ekullu

@heartsmagic ilk başta 64 bitte böle birşeyle karşılaştığımda firefoxtan şüphelenmemiştim ama biraz araştırdım bu arada da 32 biti yükleyip yine aynı sorunu yaşayınca tecrübe etmiş oldum. Firefox açıkken oluyor evet özelliklede bol reklamlı bir siteye girdiğimde oluyor örneğin altyazı indirme sitelerinden birinde 80 C'yi gördü sıcaklık değerleri

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Mayıs 2010 - 01:36:08

Birde evet 32 bit sistem yüklü @Felasife abi ram konusunu pae karneli yüklü olduğu için öyle diye açıklamıştı bana başka bir sitede belki iki işlemci görünmeside ondandır.(-ki iki işlemci gözükmesindeki sorunu anlayamadım ben öle olması gerekmiyormu zaten çift çekirdekte)

heartsmagic

Sistem 64bit olmasa bile çift görünür sanırıym.
Firefox için Adblock eklentisini bir dene sen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ekullu

Deneyeceğim teşekkürler yardımınız için