ati 3650 driveri yüklenmiyor

Başlatan fortune1905gs, 22 Mart 2010 - 21:32:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fortune1905gs

ilk önce donanım sürücülerinde ekran kartı bulunmuyordu.bu sistemde donanım yok diyordu..sonra paket yöneticisinden ati ile ilgili olan her şeyi yükledim ama bu seferde ati fire gl diye bir şey geldi.. bunu etkinleştir diyorum ama etkinleşmiyor nasıl yükleyebilirim bunu... ubuntu lucid beta 1 kullanıyorum...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mart 2010 - 22:27:45

birde bunu nerden yükleyebilirim...

xorg-driver-fglrx  bunu...

fortune1905gs

girişteki ubuntu yazan yazı kocaman oldu nasıl düzeltebilirim onu .

ironic

Ekran kartı sürücüsünü yükledin mi?

fortune1905gs

uç birimi kullanarak nasıl ekran kartımı yükleyebilirim ..ekran kartım ati 3650

ironic

erkuserdem

fortune1905gs

envy yüklenmiyor ..nasıl yükleceğim..ordaki komutlarla olmuyor.

erkuserdem

Alıntı yapılan: fortune1905gs - 23 Mart 2010 - 00:39:35
envy yüklenmiyor ..nasıl yükleceğim..ordaki komutlarla olmuyor.

terminali açıp önce

sudo apt-get update

daha sonra

sudo apt-get install envyng-qt

ve yükleme bitince

sudo envyng -g

yazıp açılan programdan yükleyebilirsin ati driver

fortune1905gs

yüklemeye kalkınca aşağıdaki gibi bulunamadı diyor

fortune@fortune-laptop:~$ sudo apt-get install envyng-qt
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
E: envyng-qt paketi bulunamadı

erkuserdem

fortune1905gs

cevabın için teşekkürler

peki grub2 yi nasıl tekrar yükleyebilirim?

Çağlar

We got a badass over here!

heartsmagic

@fortune1905gs, lütfen uyarılarımızı dikkate al. Ne yazık ki sen böyle yaptıkça yardım alman daha da zorlanacak. ATI ile başlayan başlık Grub üzerine devame etmesin. Sana öneride bulunan kullanıcılara da geri dönüş yap ki durumun ne olduğunu anlasınlar. Problemlerin için öncelike forumda arama yap.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fortune1905gs

biraz konuyu dağıttığımı farkındayım ama bir yandan sizlerin söylediklerini yapmaya çalışırken bir yandan başka konulardaki çözümleri denediğim için konuyu dağıtmış olabilirim...bunun için kusura bakmayın..

son durumda olarak ilk önce ati ekran kartını kuramıyordum. şimdi kurdum...ama bu seferde açılış ve kapanıştaki  ubuntu yazısının çözünürlüğü kötüleşti yazının boyutu büyüdü.

driverları kaldırdığımda yazı boyutu eski haline geliyor fakat bu seferde ekran çizgi çizgi gidip geliyor ekran kartı yüklü olmadıgı için...

nasıl düzelteceğim bunu sebep ne olabilir ki?

localhost

Siz Forumda bulunan sabit ATI basliklarini kontrol ettinizmi? Orada anlatilan islemleri yapmaya calistiginizda ne gibi sonuc aliyorsunuz. Dün aksam ATI 10.1 sürücüsünü Ubuntu 10.04`e oradaki anlatima göre kurdum. Kurulum gecerliligini hala koruyor.  Kurulum yaparken bir yerleri atlamayin.
Linux LPIC1 - MCSA

fortune1905gs

arkadaşlar bende ati hd3650 ekran kartı var ve kurulum yaparken atinin sitesinden indirdiğim dosyayı açmıyor.masaüstünde ilk baştan görünüyor sonra hata veriyor ve kayboluyor...diğer yöntemle direk kurmayı denedim.bu sefer kurdu ama ccc ye giremiyorum hata veriyor tekrardan nasıl düzgün bir şekilde yükleyebilirim..son çıkan 10.3 ü kurmayı deniyorum.yardım lütfen...

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: fortune1905gs - 02 Nisan 2010 - 18:05:12
arkadaşlar bende ati hd3650 ekran kartı var ve kurulum yaparken atinin sitesinden indirdiğim dosyayı açmıyor.masaüstünde ilk baştan görünüyor sonra hata veriyor ve kayboluyor...diğer yöntemle direk kurmayı denedim.bu sefer kurdu ama ccc ye giremiyorum hata veriyor tekrardan nasıl düzgün bir şekilde yükleyebilirim..son çıkan 10.3 ü kurmayı deniyorum.yardım lütfen...
ccc harici kurduysan sorun yok. Onun da açılmasını sağlayan çözüm forumda var arama yaparsan bulabilirsin.

eribol

İki ayrı başlığa sorun bildirmeniz çözüme katkı sağlamaz. Çıktı vermezseniz yol gösterebilecekler yardım edemezler. Arama yapmayı da unutmayın.

fortune1905gs

çıktıyı nasıl verebilirim ki... aramadığım konu kalmadı nasıl yapacam bilemiyorum

eribol

Alıntı yapılan: fortune1905gs - 02 Nisan 2010 - 18:05:12
arkadaşlar bende ati hd3650 ekran kartı var ve kurulum yaparken atinin sitesinden indirdiğim dosyayı açmıyor.
mesela ne yaptınızda açmadı? Çift tıklama ile mi kuruluyor bu dosya(bu biraz zor). Ayrıca dosyayı indirdiğiniz adreside verin ki bizde neymiş bu dosya bir göz atabilelim.

Alıntı Yapmasaüstünde ilk baştan görünüyor sonra hata veriyor ve kayboluyor.
o hata ne? Uçbirimden çalıştıramıyor musunuz?
Alıntı YapDiğer yöntemle direk kurmayı denedim.bu sefer kurdu ama ccc ye giremiyorum hata veriyor tekrardan nasıl düzgün bir şekilde yükleyebilirim
ne hatası veriyor? Gördüğünüz gibi bilinmeyen bir sürü şey var. Ayrıca bu çıktıları aldığımızda arama yapanlara da yol gösterir ve bize de kolaylık sağlar.