[Arşiv]9.10'dan 10.04'e Update Sonrası Hata.

Başlatan Machinehead, 24 Mart 2010 - 20:24:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Machinehead

Merhaba arkadaşlar,

Ubuntu'yu 10.04 betaya güncelleme işlemi yaptım ve sonrasında grub ekranından Ubuntu'ya geldiğimde şu şekilde bir hata iletisi ile karşılaştım.

Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists possible device/file completions.

TAB'a basınca çıkan ileti;

badram boot cat chainloader configfile cpuid dump echo exit export halt help initrd insmod linux list_env load_env loopback lslsmod parser.rescue parser.sh reader.normal reader.rescue reboot rmmod rootsave_env search set sleep source terminal_input.console terminal_output.console test unset.

Belki güncellemede sorun olmuştur düşüncesi ile silip 10.04'ü iso'dan çıkararak Wubi ile tekrar kurdum fakat sorunum devam ediyor.

Bir fikri olan var mı?

Şimdiden teşekkürler.

heartsmagic

Eski kurulum da Wubi ile miydi? Normal kurulum denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Machinehead

Önceki kurulumu da Wubi ile yapmıştım evet. Daha önce XP kullanırken Wubi ile kurmuştum Ubuntu'yu. Şimdi ise Windows 7 üzerine Wubi ile kurdum. 9.10'u problemsiz kullanıyordum. Update sonrası bu hata çıktı. Dediğim gibi sildim ve sıfırdan 10.04'ü Wubi ile kurdum. Sonuç aynı.

Normal kurulumu hiç denemedim. Mevcut sistemime (windows 7) zarar vermeden normal kurulum yapmak için ne yapmam lazım?

heartsmagic

Şöyle bir çözüm önerisi var:

set root=(loop0)
linux /boot/vmlinuz-2.6.31-14-generic root=/dev/sda2 loop=/ubuntu/disks/root.disk ro
initrd /boot/initrd.img-2.6.31-14-generic
boot

Fakat beni düşündürenler:
1. Normalde bu sürüm yükseltmeden sonra oluşan bir problem ve bu şekilde çözülüyor. Ancak sen son olarak taze kurulum yaptın demişsin.
2. Kernel sürümü. Şu an 10.04 ile gelen Wubi'de hangi kernel var bilmiyorum. Hangi sürümü indirdin? Alfa, Beta?

Machinehead

ubuntu-10.04-beta1-desktop-amd64 (işlemcim 64 bit'i destekliyor)

Bu sürümü indirdim. 64 bit ile alakası olabilir mi acaba? Daha önce varsa eğer hiç kullanmamıştım Ubuntu'yu 64 bit.

heartsmagic

64bit sorunu değildir, bizler de 64 bit kullanıyoruz. Dediğim gibi beta1 üzerindeki kernel sürümünü öğrenip verdiğim öneriyi uygulamayı deneyebilirsin.