/usr/share/background

Başlatan ecoxx, 08 Mart 2010 - 13:00:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ecoxx

/usr/share/background klasorune masaustu icin yeni resim dosyalari kopyaladim...ama apperance preferences altindaki background sekmesinde yeni dosyalar gorunmuyor...bir update islemimi yapmak gerekir..yada neden gozukmuyor...

if

Sorunuzu yanıtlayamayacağım ama alternatif bir yol önerebilirim.

Arka planda görünmesini istediğim yeni bir resmi veya fotoğrafı /home/"kullanıcı_adı"/Pictures dosyasının içerisine kaydettikten sonra Arka Planı Değiştir>Ekle (change desktop background>add) yoluyla kaydetme yaptığım dosyayı açıp resim veya fotoğrafları yüklüyorum. Bu yöntemin bilgisayarınızın işletim sisteminin kurulu olmadığı dahili disk bölümündeki bir klasörden eklemekle farkı: bilgisayarı her başlattığınızda arka plan olarak yüklediğiniz resmin/fotoğrafın bulunduğu dahili diski mount etmeden o resin/fotoğraf arka planda görünmez.

umutubuntu

@ecoxx ben o işlemi yapmak için şu yolları izliyorum,
Alt+F2 yapıyoruz gksu nautilus yazıp çalıştır diyoruz, şifremizi girerek dosya yöneticimiz Nautilus'u yetkili olarak açmış oluyoruz. Sol taraftan dosya sistemini seçince sağ kısımda sırasıyla usr/share/background dizinini görüyoruz duvar kağıdı yapmak istediğimiz resimleri bu dizinin içine yapıştırıyoruz ve kapatıyoruz.
Masaüstü artalanı değiştir kısmından ekle dediğimizde background dizininin içinde yeni duvar kağıtlarımızı görmüş oluyoruz.
Mesele duvar kağıtlarınızı /background dizinine root (yetkili kullanıcı) olarak eklemiş olmak.