ATI Ekran kartı sorunu

Başlatan cemoli, 08 Mart 2010 - 20:18:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemoli

selam bende ubuntu 9.10 karmic koala kullandım ama şimdi kullanmıyorum neden derseniz
kendi paket deposundan indirdiği fglrx sürücüyü kurduğumda normal çalışıyor fakat ekran rahatsız edici derecede pır pır ediyor bu olay pc açılırkende parola sorma ekranında ve totem yada wine açılırken de hep yapıyor
bunun üzerine ati nin kendi sitesinde verdiği sürücüyü indirdim ama bi türlü kuramadım
gelgelelim bu sefer ubuntuyu kaldırıp linux mint 8 helena kurdum çünkü oda aynı sülaleden geliyor ubuntunun kopyası bile diyebiliriz bundada aynı sorunları yapnca yine atinin sitesinden indirdiğim sürücüyü kurmayı denedim ve bu sefer kurdum fakaaaat
kurduğumada pişman oldum çünkü compiz efektleri karman çorman oldu yağmur yağdır diyorum ekran bir kararıp bir aydınlanıyor
ve yine fglrx gibi açılışta ekran pır pır ediyor ve bu gün bu sürücü kuruluyken pc yi restart yapınca ...........mint bir daha açılmadı

sorum şu:ben şimdi ne yapayım?
Linux'u Seviyoruuuuuuum ;D

ırmak

Ekran kartınızın modeli nedir?

cemoli

ati radeon hd 3450

ati nin sitesinden seçenekleri takip ederek bulup indirdim ama böyle oldu

hitokiri

Recovery moddan giriş yapılabiliyor mu  yapılabiliyorsa
ekran kartı dirverını kaldırmayı deniyebilirsin
böylece metacity e döner ve de baştan uğraşabilirsin ekran kartı driverlarıyla ?
Yapılamıyorsa canlı cd den aynı şeyleri yapmayı dene :)

Alquimista

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,8716.0.html

Bu başlıkta gayet güzel bir anlatım yapılmış. Ben de ATI HD 3430 kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım ne Ubuntu'da ne Mint'te. Yukarıdaki başlıkta anlatılan yolu izleyip sorun yaşadığınız anda bu kısımda bu sorunu yaşadım derseniz sorununuzu çözmek daha kolay olacaktır.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

cemoli

peki ne diyorsunuz mint i tekrar kurtarıp yada kurup devam edeyimmi yoksa başka bi linux dağıtımımı kurayım

değiştir dersenix hangi linux dağıtımını kullanmamı tavsiye edersiniz

türkçe desteğinin yüksek olması ve profesyonel olmasını tercih ederim

Alquimista

Türkçe desteği en yüksek dağıtım şuan içinde bulunduğun forumdan da görebileceğin üzere Ubuntu bence. Ubuntu kurmanı tavsiye ederim. Linux Mint kuracağım dersen zaten Ubuntu için anlatılan yöntemlerin hemen hepsi Mint için de geçerli olacak. Benim de HD3430 ekran kartımı hiçbir sorun olmadan kullandığım yegane iki dağıtım ubuntu ve mint. Tek bir cevap istersen Ubuntu derim ben.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

heartsmagic

Konuyu ATI bölümüne taşıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.