[Çözüldü] Synaptic problemi ile paket yükleyememe problemi?

Başlatan MoMeNTuM, 09 Haziran 2008 - 11:47:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MoMeNTuM

Arkadaslar Ubuntu'da (ve Linux'ta) yeniyim ve Synaptic'ten Netbeans'ı kurmak istiyorum ama Netbeans'ı sectikten sonra "Apply" edemiyorum yüklemek için ne yapmalıyım?

sedefsiz_masrapa

seçiyorsun ama yükleyemiyorsun.
herhangi bir pencere açılıyor mu apply dediğinde hata mesajı olarak? yoksa öyle donup kalıyor mu?
biraz daha açar mısın?

MoMeNTuM

evet netbeans i seciyorum ama apply mat bi sekilde duruyor.onu tıklayıp indirmeyi saglayamıyorum..ve dolayısı ile islem baslamıyor.
acaba yapmam gereken baska birsey mi var..

MoMeNTuM

ust menuden package-->download changelog dediğim zaman su hatayı veriyor.nedir bu??
Alıntı Yapnetbeans (6.0.1-0ubuntu2) hardy; urgency=low

* Bug fix upload (LP: #201332)
    - Replace GPLv2 text in debian/copyright by reference to
      /usr/share/common-licenses/GPL-2
    - Update dependency to openjdk6
    - Refine package descriptions
    - Add IDE Update Center specific to Ubuntu packages

-- Marek Slama <marek.slama@sun.com>  Fri, 07 Mar 2008 18:00:00 +0100

netbeans (6.0.1-0ubuntu1) hardy; urgency=low

a.a.sezen

Seçme değilde.. ters tıklayıp kurulum için işaretlemelisiniz.. tabii öyle yapmadıysanız..
Güce ve Geleceğe, Güvenle...

MoMeNTuM

ters tıkladıgımda da "mark for installation ve properties" secenekleri var ...
"mark for reinstallation ve mark for upgrade" gibi secenekler mat bir sekilde duruyor. Acaba ben bilmeden kuruldumu da bole mat duruyor :o???

sedefsiz_masrapa

eğer kurulup kurulmadığını merak ediyorsan alt+f2 yapıp ismini yazabilirsin. çıkarsa kurulmuştur.
bi de sende java nın son sürümü yüklü mü? ben sitesine baktım da galiba bu program java istiyo.
hata mesajı hakkında bişiy diyemiyecem.

sedefsiz_masrapa

ya tıkladığında mark for reinstallation diyosa büyük ihtimal kurmuştur. sen bi bak da, kurulduysa onu menülerde göstermek kolay.

MoMeNTuM

hayır kurulmamıs maalesef...java yı da synapticten kurmaya calısıyorum ama onda da aynı sey oluyor.ayrıca java da baya bir secenek cıkıyor hepsini mi yuklemem gerekiyor.hos zaten yukleyemiyorum ya..

bu arada ilginiz icin mutesekkirim..

maxspacemax

Alıntı yapılan: MoMeNTuM - 09 Haziran 2008 - 12:48:10
hayır kurulmamıs maalesef...java yı da synapticten kurmaya calısıyorum ama onda da aynı sey oluyor.ayrıca java da baya bir secenek cıkıyor hepsini mi yuklemem gerekiyor.hos zaten yukleyemiyorum ya..

bu arada ilginiz icin mutesekkirim..

Sadece istediğin java sürümünü kuracaksın en yenisini yükle istersen 1 tane yüklenecek hepsi değil.

MoMeNTuM

Arkadaslar hersey icin  tesekkur ettim sorun haloldu gibi..sorun root olarak giris yapmammıs.sudo komutu ile girince yukleme yapabildim.bi  de java yı kurduk mu islem halolur herhalde...iyi calısmalar herkese :)

sedefsiz_masrapa

Alıntı Yaphayır kurulmamıs maalesef...java yı da synapticten kurmaya calısıyorum ama onda da aynı sey oluyor.ayrıca java da baya bir secenek cıkıyor hepsini mi yuklemem gerekiyor.hos zaten yukleyemiyorum ya..
https://jdk-distros.dev.java.net/ubuntu.html
bi de böyle dene. program ekle kadıra sun java yaz sadece

sedefsiz_masrapa

Alıntı YapArkadaslar hersey icin  tesekkur ettim sorun haloldu gibi..sorun root olarak giris yapmammıs.sudo komutu ile girince yukleme yapabildim.bi  de java yı kurduk mu islem halolur herhalde...iyi calısmalar herkese

tamam o zaman. son mesajımı mesajını okumadan yazdımdı da.

munirekinci

Konsoldan Synaptic'i normal kullanıcı ile açarsanız, Synaptic ile işlem yapamazsınız. Ki sizde bunu farketmişsiniz.
Başlık çözüldü olarak etiketlendi ve kililendi.