[Arşiv]10.10 kurulumunda çıkan uyarı veya hata

Başlatan omerismail, 02 Ağustos 2010 - 20:39:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

10.10 kurulumu için 2.8.2010 tarihli cdimageden inidrdim ve kurulumu yapmaya başladım. kurulum bitimine yakın kurulum durdu ve açılan bir pencerede alttaki hatayı verdi. okey dedikten sonra kuruluma devam edip bitirdi. sanırım " apt ile paket indirilimlerinde cd de bir uyarlama bulunmadığını yazıyor anlayabildiğim kadarı ile .. bu bir hatamıdır kurulumu bitirdim ve şu an kullanıyorum. eksik bir kurulum mu olmuştur?

" an attempt to configure apt to install additional packages from the cd failed"

selamlar

heartsmagic

Herhangi bir sorun yoksa devam edebilirsin kullanmaya, kendisi nitekim alfa sürüm. Umarım alfa sürüm kullanmanın ne anlama geldiğini biliyorsundur.
Bu arada senden ricam konu başlıklarını daha iyi seçmen ve konuları uygun bölümlere açman. Alfa/Beta/RC için ayrı bir bölümümüz var. Konuyu taşıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

omerismail

devam etmesine ediyorum fakat ters gidenler var...ubuntu tweak kurdum oradanda bazı programları kurmak için ne yaptıysam olmadı

heartsmagic

Bir önceki iletimde uyarımı yaptım, haliyle ters giden şeyleri tespit edip bunu geliştiricilere bildirmelisin. Alfayı günlük kullanımın için düşünmediğini ümit ediyorum. Ya da?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

stratovarius

Alfa sürüm anlamını biliyorsunuz değil mi ?

Geliştirilen bir sürüm yani ileri düzey kullanıcılar için.

Sonuçta ileri düzey kullanıcı olduğunu düşünüyorsan sorunları direkt bug olarak bildirebilir yada çözümü kendin bulmaya çalışırsın.

Bug nasıl bildirilir diye merak ediyorsan bir açıklama linki eklim ;

https://help.ubuntu.com/community/ReportingBugs

Alfa, beta sürümlerin indirilme ve kullanılma nedeni budur yeni çıkıcak sürüme yardımcı olmak,açıkları ve sorunları minumuma indirilmesi.