ati radeon hd 3470 ekran karti

Başlatan mrfreaky, 10 Ocak 2009 - 18:26:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mrfreaky

asus marka laptobumda ati radeon hd 3470 ekran karti var ve ubuntu kurmak istiyorum.herkez ati ile ubuntunun tam randimanli calismamasindan sikayetci.acaba kursam bir sorun cikarirmi.?

ihtiyar said

Alıntı yapılan: mrfreaky - 10 Ocak 2009 - 18:26:34
asus marka laptobumda ati radeon hd 3470 ekran karti var ve ubuntu kurmak istiyorum.* herkes ati ile ubuntunun tam randimanli calismamasindan sikayetci.acaba kursam bir sorun cikarirmi.?

Bir söz duymuştum, doğruluğu hakkında bilgi yok ama anlamı güzel. "Risk iki anlama gelir; biri fırsat, birisi hezimet." Hezimeti göze almazsan fırtatı yakalama şansın olmaz. Ati ile sorun yaşayan arkadaşlar olmuştur lakin çözüme ulaşamayan duymadım ben açıkçası. Sadece bir driveri yüklemek için biraz uğraşacaksınız, o kadar. Benim kartım Nvidia, sorun yaşadım ama şu anda çok mutluyum. Sorun yaşarsınız demek çok acayip olur. Birisi yaşarken bir diğer arkadaş yaşamaz. Donanımların hepsi birebir aynı değil nasıl olsa. Denemenizi öneriyorum.

bytan

@ihtiyar Said, geçenlerde Hıncal Uluç yazmıştı. Risk, Çincede iki ayrı anlama geliyormuş: Fırsat ve Tehlike. Buradan yola çıkarak da bir yazı hazırlamış. Belki buradan aklında kaldı.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ihtiyar said

Alıntı yapılan: bytan - 10 Ocak 2009 - 18:34:51
@ihtiyar Said, geçenlerde Hıncal Uluç yazmıştı. Risk, Çincede iki ayrı anlama geliyormuş: Fırsat ve Tehlike. Buradan yola çıkarak da bir yazı hazırlamış. Belki buradan aklında kaldı.

Aslında benim bildiğim sözde de "Çince'de" diye geçiyordu ama ben mesajı yazarken "öyle değildir galiba" düşüncesiyle o kısmı yazmamıştım. :) O yazıyı da okumadım, çok önceden bildiğim bir sözdü. :)

hibbault

evet ben de aynı ekran kartını kullanıyorum ama şimdiye kadar hiç compizi kullanamadım. hatta onu geçtim tam ekran film bile izleyemedim efektleri kapatmadan. nvidia almak varmış. :(

heartsmagic

@hibbault, hd serisi ile hayatından memnun olanlar var. Bence ATI bölümüne bir göz gezdir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hibbault

@heartsmagic,
Evet ben daha önceden sürücüyü "System/Administration/Hardware drivers"dan yüklüyordum. Atinin kendi sitesinden indirdiğim sürücüyü yükleyince hiç bir sorun kalmadı. Yine de arada takılmıyor değil ama kötü de değil. Memnunum şimdilik.

heartsmagic

Takılmalar için de yine bir başlığımız vardı. Tabii takılmalardan kastın Compiz ise.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.