Windows 7'deki görev çubuğu gibi saydamlaştırma mümkün mü?

Başlatan kaansef, 24 Şubat 2010 - 22:15:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaansef

Arkadaşlar windows 7 deki görev çubuğu saydamlaşıabiliyor ve bu benim çok hoşuma gidiyo.Aynısını ubuntuda yapmak mümkünmüdür acaba?Mümkünse nasıl yaparım?

Şimdiden teşekkürler.
# 28065

özgürubuntu

Alıntı yapılan: kaansef - 24 Şubat 2010 - 22:15:10
Arkadaşlar windows 7 deki görev çubuğu saydamlaşıabiliyor ve bu benim çok hoşuma gidiyo.Aynısını ubuntuda yapmak mümkünmüdür acaba?Mümkünse nasıl yaparım?

Şimdiden teşekkürler.

Üst paneli mi saydamlaştırmak istiyorsunuz? Bunun için panele sağ tıklayın, özellikler > artalan menüsüne gidin, sabit renke tıklayarak paneli saydamlaştırabilirsiniz..

BayboraKaan

Ek olarak kullandığınız tema bunu desteklemesi lazım yoksa yarı saydamlık elde edersiniz

agritux

Yok ona gerek yok :D istediğin temada paneli saydamlaştırıp win7 görünümü elde edebilirsin. Bunu yapmayı yeni öğrendim :)
Eğer panel saydamlığı desteklemiyorsa, temanın gtk dosyasında panel satırında birkaç oynama ile destekletebiliriz :P

win7 görünümü için: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,13913.0.html

adolffwangel

compiz kullanıyorsan.. pencereleri ve menüleri şeffaflaştırmak  için bir bölüm var.. ordan yeni de, şeffaflık ayarını yap önce ki seçtikten sonra panik olmayasın.. örneğin 85 gibi, ardından yakala de ve panele tıkla.. bu kadar.. bu gerçek bir şeffaflık sağlıyor sana...
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

BayboraKaan

Eklentinin adını da söyleyelim;
Opacity, Brightness and Saturation
Yalnız bu eklenti sadece paneli değil aynı zamanda Panel üstünde ki Simgeleri de şeffaflaştırıyor.
En iyi yöntem Agritux'un önerisi.

adolffwangel

Evet @DevilTUX' un dediği gibi, kusura bakmayın eklentinin adını unuttum, kısa bir süredir Linux Mint kde kullanıyorum, compizi kurmadım o yüzden eklenti adını da unuttum. Dilim de pek dönmedi zaten :)
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

kaansef

# 28065