CPU her zaman yüksek seviyede

Başlatan dawut, 28 Mayıs 2008 - 18:27:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Eh ben de bir P serisi sahibi olarak sorunsuzca kullanıyorum Linux ve Ubuntu'mu. Hepsi değildir doğru, hangileri olduğu da meçhul.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

inspector

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Şubat 2010 - 03:43:05
Eh ben de bir P serisi sahibi olarak sorunsuzca kullanıyorum Linux ve Ubuntu'mu. Hepsi değildir doğru, hangileri olduğu da meçhul.

Bir konu açsak ve P serisi işlemci (Pentium dahil) kullananlardan top çıktılarını ve hangi P serisi işlemciyi kullandıklarını istesek bu uygun olur mu?

heartsmagic

inspector

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Şubat 2010 - 03:49:30
Neden olmasın.

O zaman forumun sorumlusu olarak uygun bir dille böyle bir konu açsanız nasıl olur? Ben açsam kimse bakmazda. :)

heartsmagic

Niye, sadece bizlerin açtığı başlıklara mı bakılıyor? Bu durumda bu kadar üyenin açtığı başlık boşa gidiyor demektir.
Kısacası ben değil, fikir olarak öne süren senin açman münasip olacaktır başlığı.

Sherlock Holmes

Bir iddaya karşılık olarak verilen bir yanıt değildi benim örneğim.@inspector.  :)
Hatta kendim şöyle bir idda'da bulunmak istiyorum,
7edi'ye göre Ubuntu daha az Yorar işlemciyi,
yeter'ki ubuntu kullanıcısı kullanmadığı Compiz eklentilerinden vazgeçebilsin.

Düzenleme: kullanmadığından kastım,
Aktif olupta hiç yararlanmadığı eklenti,
Günlük kullanıma katkı sağlamayan eklenti.

inspector

Alıntı yapılan: ğnome - 13 Şubat 2010 - 04:05:51
Bir iddaya karşılık olarak verilen bir yanıt değildi benim örneğim.@inspector.  :)
Hatta kendim şöyle bir idda'da bulunmak istiyorum,
7edi'ye göre Ubuntu daha az Yorar işlemciyi,
yeter'ki ubuntu kullanıcısı kullanmadığı Compiz eklentilerinden vazgeçebilsin.

Ben bugüne kadar hiç compiz kullanmadım. Sevmiyorum öyle sallanan pencereleri.  :)

Konuya ilgi için yöneticinin konu açmasına gerek yoksa şu konuma biraz ilgi rica ediyorum. :)

gelturi

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Şubat 2010 - 01:06:03
Alıntı yapılan: ertangungor - 03 Şubat 2010 - 00:36:28
arkadaşlar ben sistem gözlemcisinden en çok cpu kullanan exe isimli dosyayı beklemeye aldım 100 den aşağı inmeyen ve ara ara fanların delieren sesi bir anda durdu sistem şu an çok hızlı ve fan sesi duyulmuyor exe bana çok lazım olan bir dosyamı? exe 4952 kimlik de şu an ara ara çalışıp en fazla 10mib ram yiyor  tavsiyeleriniz?

.exe derken umarım Linux'tan bahsediyorsundur :)
Her ne kadar sorunun farklı bir başlık altında daha iyi konuşulacak olsa da ayırmadan önce bir şey sorayım. Mono kullanan bir program var mı sistemde? Banshee, Tomboy, Gnome-do gibi?
bahsi geçen exe uygulaması tabiki linux da çalışan bir uygulama denedim flash player çalıştığı zaman exe uygulaması çalışıyor mozillada 130-140 mb ye ulaştığını gördüm ama chromium ve chromede 50-60 ları geçmiyor dün xubuntu masa üstü indirdim ubuntu üzerine şimdi dahada rahatladı cpu ara sıra yükseliyor ubunutya göre xubuntu sanki daha az ram kullanıyor ve pc ye yük yapıyor yani xubuntu daha bir hızlı gibi :)

heartsmagic

Peki hangi .exe uygulaması olduğu belli mi? Mono uygulamaları .exe olarak gelir genelde. Örneğin: /usr/lib/gnome-do/Do.exe

gelturi

xubuntu yu yükledikten sonra exe olarak uygulama göremiyorum gnome de çıkıyordu dosyaları aç deyince içindeki dosyalar mozilla flashplayer plugin yazıyordu aplay adında başka bir uygulama var zombi olarak işaretli 2397 kimlik U/D do_exit yazıyor bu zombi bildiğimiz  zombi ise gereksiz bir şey sanırım

heartsmagic

Zombiler sorun değil, zaten geçicidir.

ali_bjk

Alıntı yapılan: dawut - 28 Mayıs 2008 - 18:27:22
Merhaba arkadaşlar.
CPU ile ilgili bir sorum olacak.
Normalde windowsda cpu sadece bazı işlemlerde oyunlarda falan kasarken,Ubuntuda her zaman cok fazla çalışıyor ve fan dan çok fazla ses çıkıyor.IRC da bir arkadaş saolsun yardım etti fakat sorunu tam olarak çözemedik.
lsmod ve dier çıktılarım su şekilde :
lsmod :  http://paste.linux-sevenler.org/index.php?id=1986
ve dierleri  http://paste.linux-sevenler.org/index.php?id=1984

Aynı sorun bendede vardı, 'donanım sürücülerini' yükleyince sorun ortadan kalktı.
9.04 kullanıyorsan; uygulamalar-donatılar-donanım sürücüleri
9.10 kullanıyorsan; sistem-yönetim-donanım sürücüleri