[Arşiv][Çözüldü] Lucid yükseltme sonrası depolardaki Nautilus'a dönme

Başlatan özgürubuntu, 20 Mart 2010 - 02:09:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

9.10'dan yükselttim, kurulum başarılı oldu ancak sanıyorum elementary-nautilus nedeniyle Nautilus şöyle görünüyor bende ;

Nautilus'u yeniden kurmayı denedim ancak başarılı olamadım, hatta az kalsın Ubuntu gidiyordu zor toparladım..
İnternette yaptığım araştırmada önce PPA anahtarının kaldırılmasından söz ediyor ama ben doğal olarak Lucid'de göremiyorum
deb http://ppa.launchpad.net/am-monkeyd/nautilus-elementary-ppa/ubuntu karmic main
deb-src http://ppa.launchpad.net/am-monkeyd/nautilus-elementary-ppa/ubuntu karmic mai
n
ve
sudo apt-key adv –keyserver keyserver.ubuntu.com –recv-keys 2E206FF0
bunları nasıl kaldırıp Nautilus'u orijinal haline getirebilirim?

heartsmagic

Lucid'de göremiyorum derken sources.list dosyanda yok mu böyle bir şey? Sen depo eklememiş miydin? Yazılım Kaynakları yolundan bakınca depo görünüyor mu? /etc/apt/sources.list.d dizini altındadır eğer ppa kısayolu ile eklediysen. Depoyu kaldırdıktan sonra:

sudo aptitude reinstall nautilus sanırım iş görecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

özgürubuntu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Mart 2010 - 02:14:14
Lucid'de göremiyorum derken sources.list dosyanda yok mu böyle bir şey? Sen depo eklememiş miydin? Yazılım Kaynakları yolundan bakınca depo görünüyor mu? /etc/apt/sources.list.d dizini altındadır eğer ppa kısayolu ile eklediysen. Depoyu kaldırdıktan sonra:

sudo aptitude reinstall nautilus sanırım iş görecektir.

evet sources.list altından sildim ve reinstall komutu ile düzeldi, teşekkürler @heartsmagic, aslında denemek istediğim son komuttu "reinstall" meğer ilk denemem gerekenmiş :D

heartsmagic

reinstall sanırım şöyle çalışıyor.
Kurulu sürüme bak -> Eğer depoda farklı bir sürüm varsa kur.
                               -> Eğer depoda farklı bir sürüm yoksa sakla.

Geçmiş olsun diyerek başlığımızı kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.