xp kurulu pc deki dosyalara bağlanmak için acil yardım

Başlatan osman_ac, 08 Mart 2008 - 22:17:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

osman_ac

Merhaba

Arkadaşlar şöyle bir problemimiz var... Küçük bir şirketimiz var yaklaşık 10 pc var .. Serverdaki şirket programı windows tabanlı, ama biz diğer bilgisayarlara ubuntu yada diğer linux tabanlı bir işletim sistemi kurup windows tabanlı server ımızdakim şirket yazılımını kullanmak istiyoruz. 
Programı wine ile açmayı düşünüyorum. Ama bir türlü serverdaki programın yüklü olduğu dosyaya bağlanamadım. yardımcı olursanız sevinirim...

drlinux

Daha detaylı bilgi verebilir misiniz? Samba ayaralarınız yapıldı mı? Paylaştırılmış klasörü/diski görebiliyor musunuz? Program Client/Server mantığında mı çalışıyor yoksa sadece bir kısayolla mı çalıştırıyorsunuz v.s. mümkün ise programın ismi nedir?

osman_ac

ubuntu kullanma konusunda daha yeniyim.Bu yüzden ayarlarımın tam olup olmadığından emin değilim.Paylaşılmış klasörü göre biliyorum.Kullanmak istediğim program logonun lks2 versiyonu. Bildiğim kadarıyla program sql server mantığı ile çalışıyor.Win xp de programı kullana bilmek için ağ klasörüne bağlanıp onun üzerinden kullanıyoruz. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

panamax

Samba kurmalisin, boyle Win <--> Ubuntu dosya transferleri yapabilirsin..