Ati radeon eax550 Ubuntu ile açılmıyor.

Başlatan lounge, 12 Şubat 2010 - 22:04:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lounge

Selam . İntel onboard ekran kartımdan pek de verim alamadığım için bir süredir harici ekran kartını takmaya uğraşıyorum ama malesef ubuntu ile ne sıfırdan (live cd ve yükleme) ne de driverları kaldırıp başlatamadım. Windows bölümünde harici kart ile ilgili herhangibir sorun yok.  Tıkır tıkır çalışıyor.
Kartın bozuk olup olmama durumunu nasıl test edebilirim yada ubuntu da  bu kartı aktif edebilmek için kaçırdığım herhangibir ayrıntı olabilir mi ? 

ırmak

lounge

Şu anda o.b ekran kartımla kullandığım için sanırım çok da faydası olmayacak. Sorumun , windows da sorunsuz çalışabilen kartımın ubuntuda ne live cd olarak ne kurulum olarak ne de kurulu sistem üzerinden başlamaması( yada başlatamayışım )

heartsmagic

Tümleşik kartı BIOS'tan iptal ederek ATI ile yola devam ettiğinde Ubuntu ne gibi bir tepki veriyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lounge

Tümleşik kartı bios dan iptal edemedim . Onboard devices bölümünde malesef ekran kartı gözükmüyor(ses kartı , usb ,lan gibi şeyler aktif durumda). Sanırım bios güncellemesi yapmam gerek. Pci express portlardan da kafma göre biraz ayar yapmaya çalıştım ama yinede sorun çözülmedi

genel olarak yükleme ve live başlatırken şöyle bi hata alıyorum ;
stdin error 0
mount ; mounting / dev / sr0 on /cdrom failed invalid argument
busybox v1.13.3 (ubuntu ....... 1ubuntu7)
(initramfs) unable to find a medium countaining a live file system

heartsmagic

Sorunun grafik kartından olduğuna emin miyiz peki?
Harici kart takılı olmadığında bu CD ile sistem açılıyor mu?

lounge

Evet .Tümleşik kart ile ubuntuda  bi sorunum yok. Live cd şeklinde de başlıyor. İlginç olan windows da sorun olmadan sistemin açılmasına rağmen ubuntu da açılmıyor.

heartsmagic

Hani şöylece bir baktım da ortada doğru dürüst bilgi de yok bu kart için. Alternate ISO ile kurulum denemen belki işe yarayabilir.

lounge

Teşekkürler ilgin için .Bios güncellemesi ile alternate cd den yüklemeyi deneyeyim bi.

erginemr

Ayrıca, alternatif bir ATI sürücü paketi ve kurulumu için:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,14563.0.html

Ama bu yeni "ati" sürücüsü bu kartı tanır mı, bilemem...