Hp pavilion dm1 3g bağlantısı kuramıyorum.

Başlatan valarean, 13 Şubat 2010 - 03:34:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

valarean

arkadaşlar merhaba..yıllardır windows kullanıyordum ve en sonunda bana bir konuda yardımcı olmadıkları için bir daha windows kullanmamaya karar verdim..

ubuntuyu yükledim..* her şey iyi güzel...çok sevdim..ancak Turkcell 3g ile bağlantı kuramıyorum..sadece wireless ve ethernet kartını görüyor sistem..

http://www.gungor.biz.tr/blog/?p=8

yukarıda verdiğim linkte arkadaş çok güzel anlatmış aslında ancak ben ubuntuya biraz yabancı olduğum için adım adım her dediğini yapsam da olmuyor..sanırım yanlış yaptığım yerler var..

bana bu konuda adım adım yardım edecek bir arkadaş var mı acaba ? eğer mümkünse msnden adım adım destek de olabilir.

bir daha asla windows'a geri dönmeyeceğim ancak bu sorunumu da çok acil çözmem gerekiyor..

yardımlarınızı bekliyorum..

heartsmagic

Forumda bu konuda bir araştırma yaptın mı?
Senin kullandığın şey bildiğimiz Vınn mıdır?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

valarean

evet yaptım..2 tane başlık buldum..verilen linkleri de inceledim..benim verdiğim linkteki çözümle aynı ancak çözemedim bir türlü

laptopum hp pavilion dm1-1010st modeli..üzerinde un2420 broadband modülü ve simkart girişi bulunuyor ancak sisteme tanıtamıyorum..

heartsmagic

Anladım, dizüstüne dahil olan bir kart bu. Vınn türü değil yani.
Açıkçası verdiğin bağlantıda anlatılanlar yeni kullanıcıların gözünü korkutabilir. Gerçi oradaki bazı şeyler gereksiz. Örneğin kernel kurmana gerek yok artık, zira o kernel serisini aştık biz. ndiswrapper'ı elle derlemene gerek yok, .deb paketlerini çekip kurabilirsin. Fakat orada bir iki paket var ki derleme yapmak lazım. Bu durumda build-essential paketlerini dr kurman gerekiyor.

Kısacası ha deyince anlatılacak bir mesele değil ne yazık ki. Çok acil yardımcı olmamız mümkün değil gecenin bu saatinde. Fakat bir ara vakit bulabilirsek toparlamaya çalışırız.

valarean

dediklerin şimdilik fransızca gibi geliyor.. :) alışmak zaman alacak..

evet vınn türü değil..dizüstüne entegre..

benim de gözlerim kan çanağı oldu zaten.saatlerdir uğraşıyorum..gündüz vakti çözülmesi daha mantıklı :)

gecenin bu saati üşenmeyip cevap yazdığın için çok teşekkür ederim..

yardımlarınızla çözülecek inşallah sorunum..

BayboraKaan

Ubuntu'nun hangi sürümünü kullanıyorsunuz?
9.10'un son güncelemeleri ile bu sorun aşıldı biliyorum.

valarean

evet 9.10 yükledim..ilk işim yaklaşık 150mb lik güncelleştirmeleri yapmak oldu zaten..ancak üstteki internet bağlantısı bölümüne tıkladığımda kablolu ve kablosuz ağ göründüğü halde 3g aygıtı görünmüyor..

BayboraKaan

direkt olarakta görmez zaten ilk önce bir ayarlıyalım :D

Üsteki internet bağlantılarına sağ tık>bağlantıları düzenle>mobil geniş bant

Ekle diyoruz.

Kurulumu yapıyoruz en son şifremizi girdiğimiz pencerede APN değerini mgb yapıyoruz (bu Türksel kullanıcıları için geçerlidir)

Uygula dedikten sonra bağlantı listemizde görmemiz gerekir ;)

valarean

bu işlemi daha önce de denemiştim..şimdi de verdğiin yönergelerle tekrar yaptım..bilgisayarı yeniden de başlattım belki olur diye ama çıkmadı..oradaki seçenekler şu şekilde :

kablolu ağ
bağlantı kesildi
----
kablosuz ağ
wireless bağlantım
------
available
diğer wireless bağlantıları
----
vpn bağlantıları
gizli kablosuz ağa bağlan
yeni kablosuz ağ oluştur..

son oluşturduğumuz bağlantı çıkmıyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Cts 13 Şub 2010 14:52:56 GMT-2

sorunum halen devam etmekte..

heartsmagic

valarean

heartsmagic