Zenwalk 6 yolda...

Başlatan hasansahin, 02 Mart 2009 - 15:21:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasansahin

Zenwalk varsayılan olarak LILO kurar, çünkü slackware baz alınmıştır. Bir zamandır lilo geliştirilmiyor, yenisi çıkmıyor. Ama bu, lilo ölüdür veya grub kullanılmazsa hayal kırıklığı olur demek değildir. İsteyenler depolardan grub2 bile kurabilir.
LILO kullanmak istemiyorsan, kurulum adımını esgeçersin. Sonrada debian.daki menu.lst dosyana zenwalk'ı eklersin. Veya lilo'yu kurarsın ama grub'un kurulu olduğu MBR'ye kurmazsın. Bir hdd bölümüne kurarsın(mesela /dev/sda5) sonra debian ile sistemi açıp zenwalk'ın kurulu olduğu bölümü bağlarsın. /etc/lilo.conf dosyasının içeriğini debian menu.lst dosyana entegre edersin. Sen tam olarak nasıl bir yol izledin?

Senin söylediğinin aksine Zenwalk cilalı bir dağıtım değildir. Kullanıcı dostu ve sorunsuz bir dağıtımdır.
Ayrıca VI editörü içinde şunu rahatlıkla söyleyebilirim : VI konusunda kitap bile yazılır. (Eski tarihlerde zaten yazılmıştı sanırım)
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

fadike

VI'yi sevmeyen ölsün diyebilirim; ancak Zenwalk'ın ayarlarını Debian Grub'a eklediğim zaman Kernel Panic hatası alıyorum.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

hasansahin

zenwalk lilo.conf ve debian menu.lst dosyalarını görebilirmiyim. ayrıca debian /boot/grub/device.map dosyanıda görsem çok iyi olur.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

mtilhan

Ben nedense ısınamadım Zenwalka o yüzden Arch'a geçtim mutluyum :)
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: HasanŞahin - 03 Mart 2009 - 21:58:52
...
* Varsayılan çekirdek ile birlikte depodan çektiğiniz nvidia sürücüsü(180.35 alpha) çalışmıyor.
...

Başka bir konuda konuşuldu mu bilmiyorum ama eklemek istedim. Nvidia paketlerini paket yöneticisinden yükleyince gayet güzel çalıştı.

Gimp Uzmanı

Sayın HasanŞahin Zenwalk ve Slackware sevenlere mükemmel bir sürprizim va PLO e-dergi sayı 11'i bekleyin. :D

s7e7v7e7n

Zenwalk türkçe desteği varmı Ubuntu gibi yoksa ingilizce mi ?
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

ubuntuki lilith

Ubuntu Türkçe değil mi ???

umutubuntu

Alıntı yapılan: ManyakCatlakDeli - 23 Ocak 2010 - 01:06:14
Zenwalk türkçe desteği varmı Ubuntu gibi yoksa ingilizce mi ?
En son çalışan CD'sini denemiştim, gayet güzel Türkçe'si var.
Alıntı yapılan: ubuntuki - 23 Ocak 2010 - 01:12:01
Ubuntu Türkçe değil mi ???
Ubuntu gibiden sonra virgül konmayınca Ubuntu gibi yoksa İngilizce mi ? olmuş :)

badhero

"Zenwalk türkçe desteği varmı Ubuntu gibi, yoksa ingilizce mi ?" yazmak istemiştir. Bir "virgül" böyle anlam bozukluklarına sebep olabiliyor.

ekleme: Düzeltilmiş bile :D

s7e7v7e7n

demek istemiştim ki, ubuntu gibi türkçe mi, yoksa ingilizce mi dili, veya ubuntu kadar mı türkçe bunu demek istemiştim kısacası türkçe dil desteği varmı kurulum esnasında, ingilizce kurulum dan anlamam cünkü ve ideal bir sistem mi ubuntu gibi stabil kolay mı, yada karışık zor mu :)
şimdi anlata bilmişimdir umarım derdimi
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot