Mikrofon sorunu

Başlatan erhangulsum, 15 Ocak 2010 - 13:13:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erhangulsum

Yeni aldigim laptopa Ubuntu kurdum, wireless video karti vs hicbir sorun yok...

Sadece mikrofonu tanimamis ve ses gitmiyor...

alsamixer ve pulse denedim bana misin demiyor, kayit yapiyorum denemek icin ama cizirti geliyor sadece

heartsmagic

Ses tercihlerindeki giriş bölümünde sadece bir tane mi mikrofon görünüyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erhangulsum

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Ocak 2010 - 14:17:22
Ses tercihlerindeki giriş bölümünde sadece bir tane mi mikrofon görünüyor?

hocam laptopta biraz karisik geldi bana ubuntu. uzaktan yardim gibi bir secenekle bakma sansiniz var mi acaba? bir program varsa teamweaver gibi kurayim ubuntuya, daha sonra anlatimini yazariz buraya.

heartsmagic

Karışık olacak fazla bir şey yok aslında. Paneldeki ses simgesine sağ tıkla, tercihlere gel. Giriş bölümünde Bağlayıcı olarak farklı aygıtlar görünüyorsa onları dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gelturi

bu f cevaplar karşısında bende ses sorunlarımı düzeltebildim ne güzel her şey var bu ubuntuda geçmi kaldık ne?

erhangulsum

Alıntı yapılan: ertangungor - 16 Ocak 2010 - 02:39:36
bu f cevaplar karşısında bende ses sorunlarımı düzeltebildim ne güzel her şey var bu ubuntuda geçmi kaldık ne?

gec kaldik sanirim :) kafa basmiyor artik benim :D dun ubuntu kaldirdim, pardus denedim, onda da mic sorunu var. su donanim sorunlari olmasa herkes kullanir. ugras babam ugras, hackinstosh kuruyorum simdi. dun hackintosh kurdum ancak acilista donup kaliyordu yeniden denicem olmadi win 7 mecbur. patlak lastik gibi oldu linux, bi yeri kapatiyorsun diger yerden baska yer patliyor

gelturi

Alıntı yapılan: erhangulsum - 16 Ocak 2010 - 16:48:49
Alıntı yapılan: ertangungor - 16 Ocak 2010 - 02:39:36

gec kaldik sanirim :) kafa basmiyor artik benim :D dun ubuntu kaldirdim, pardus denedim, onda da mic sorunu var. su donanim sorunlari olmasa herkes kullanir. ugras babam ugras, hackinstosh kuruyorum simdi. dun hackintosh kurdum ancak acilista donup kaliyordu yeniden denicem olmadi win 7 mecbur. patlak lastik gibi oldu linux, bi yeri kapatiyorsun diger yerden baska yer patliyor
bence win e dönme bende pardus de sorun yaşadım sisteme pardus gitmedi belkide ama ubuntu da hiç bir şikayetim yok belki size uygun olan mint mandriva debian veya bir başkasıdır ama bence kesinlikle win değildir...