Wubi üzerinden Ubuntu kurdum, Skype ve Opera'yı kuramıyorum?

Başlatan bari, 02 Haziran 2008 - 12:10:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bari

Wubi üzerinden Ubuntu kurdum Skype ve Opera'yı kuramıyorum dosyaları indirdiğim zaman otamatik kuruluma geçiyor ve

Alıntı YapError : wrong architecture "i386
hatasını verip kurmuyor nedenki?
Lütfen ustalar yardım edin ben daha 1  günlük Ubuntucuyum.

Sağolun

Bari

Semih

64 bit mi kurdun 32 bit mi?Yanlış bilmiyorsam kurmak istediklerinin 64 bit desteği yok.Yani hata onu gösteriyormuş,eski Ubuntu-tr sitesindede var buna benzer bir sorun.
A.Semih Türk

demir

Dosyaları internetten indirmek yerine konsoldan kurmayı deneyin: İnternetten bulnan paketlerin üzerine tıklanarak kurulması seçeneklerden birisi ama... Ubuntu'nun kendine has daha güçlü yolları var..  Kullandıkça anlayacaksınız.

Aşağıdaki Yollar Ubuntu'da program kurmak için gerekli yöntemlerin özeti.. 

1) Uygulamalar altındaki "Ekle/Kaldır" ile temel programları sadece tıklayarak kurup kaldırabilirsiniz.
2) Synaptic paket yöneticisi ile sürücülerinizi, programlarınızı aratarak bulup paket paket kurabilirsiniz.
3) Ubuntu Package sitesinden indirdiğiniz güncel ya da internetten elinize geçen .deb paketlerini çift tıklayarak kurabilirsiniz..
4) Konsol'dan

sudo aptitude install program_adi

yazarak kurulum gerçekleştirebilirsiniz...

Kurmak istediğin programları yukarıdaki yöntemlerden biriyle dene..

Bir de şu başlığa bir gözatar mısın..

Program kurma yöntemleri

LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

bari

32 bit kurdum .... dediğiniz yolları deniyorum ama biryerde bir hata var .. anlamadım .. sizde bir skype kurarmısınız bende ubundu 8.04 var suanda windows uzerinden wubi ile kurdum ama açılışta ubuntu üzerinden çalışıyorum yani windowsla alakam yok .. skype yi sitesinden download edip nasıl kurduğunuzu bana anlatırsanız çok sevinicem yada opera yı ...

Sağolun

Bari

Semih

münir ekinci'nin verdiği linkteki 7.04+ olan deb paketini indir ve çift tıklayıp kur arkadaşım.Şimdi deneme amaçlı kurdum ben sorun yok.

Opera için sudo apt-get install opera
A.Semih Türk

bari

skype için dediğiniz gibi yaptım liki çekip çift tıkladım ama gene

Error : wrong architecture "i386

hatası alıyorum .. Allah Allah neden ya .. benim ubuntu hardy heron mus baktım ... ama ne tuhaftır anlamadım ya

operadada aynı yazı çıkıyor .. ama ben 32 bit kurdum kesin eminim ...

sağolun

munirekinci

Bu işte bir aksilik var.

Ben 32 bit işlemcim (CPU) üzerinde 32 bit Ubuntu 8.04 kullanıyorum ve önceki mesajımda belirtiğim Skype paketini sorunsuzca kurdum ve şuan kullanıyorum.

Sizin işlemcinin ve işletim sisteminiz kaç bit?

bari

bari

skype için skype statik dosyasını indirdim desktopa açtim ve çalıştırdım ... Şimdi opera için opera statik diye bir dosya varmı ona bakıcam belki olur ... Genede herkez sağolsun ,

Bari

maxspacemax

Senin işlemci 64 bit olmasın. internette araştırma yaptım. sanırım sen hardy 64 bit olanını kurmuşsun diye böyle sorunlar yaşıyor olabilirsin.