Ubuntu mu? Kubuntu mu?

Başlatan vatanlar, 16 Kasım 2009 - 17:33:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vatanlar

Öncelikle 1 seneye yakın ubuntu kullanıcısıyım. Elimde A200-1bp laptop var.
ubuntu kullandım fakat program yüklemede zorluklar çektiğimden dolayı beni çok üzüyordu ubuntu'm bi ara pardus bi deneyim dedim ama onunda sorunları beni çok üzdü en iyisi ubuntu ile devam etmek diye düşündüm ve bu gün ubuntu 9.10'u indirdim.

aslında sizlere sormak istediğim USB ile taşınabilen Slax linux işletiminin kulanımını çok beğeniyorum ve kullanması daha kolay gelmekte bana acaba Ubuntu mu yüklesem yoksa Kubuntu mu?

tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

utdmr

Alıntı yapılan: vatanlar - 16 Kasım 2009 - 17:33:44
Ubuntu mu yüklesem yoksa Kubuntu mu?
KDE kullanan dağıtımlar arasında en iyisi Kubuntu değil malesef. Bilgisayarınızın özelliklerini bilmiyorum ancak, Ubuntu veya Xubuntu uygun olur diye düşünüyorum. Program yüklemede zorluk yaşamak kolay değil aslında, apt-get nadiren hata yapıyor. Ve de malesef, eğer sorunlarınız Synaptic Paket Yöneticisi ile değil de, apt-get ve Ubuntu paketleri ise, aynı sorunları Kubuntu'da da alırsınız, zira kullandıkları masaüstleri haricinde pek bir farklı tarafları yok.

KDE kullanmak istiyorsanız, bu başlıktan KDE'yi iyi kullanan dağıtımlar hakkında yazılan görüşleri okuyabilirsiniz.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

agritux

2. paragraf ile karıştırmışsın ortalığı. Ben yazdıklarından, sorduğun soruyunun amacını anlamadım.
Usb'ye mi kuracaksın ubuntu ya da kubuntu
yoksa pc ye mi
Slaxın orda ne işi var :)

Ubuntu / Kubuntu dan önce kde ve gnome nedir ? aralarında ne gibi farklar vardır? biliyor musun?

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: vatanlar - 16 Kasım 2009 - 17:33:44
öncelikle 1 seneye yakın ubuntu kullanıcıyım....ubuntu kullandım fakat program yüklemede zorluklar çektiğimden dolayı beni çok üzüyordu .....
Yükleme ile ilgili ne gibi zorluklardı bunları.?
1 sene boyunca herhangi bir şey yüklemeksizin kullanmanız şaşırtıcı.....  :)

agritux

Sanırım program kurmakta zorlandığını söylemeye çalışmış. Zor mor ama kurmuş.

Şöyle bir düşündüm de, aslında 1 yıl boyunca program kurmada zorlanan biri hmmm

GAREZ

deb paketleri bulunca tek tıklama ubuntu dışında Pardus, Mandriva, Fedora iyi seçim...