Linux Mint yanına BackTrack Kurmak ?

Başlatan HakanTurkalp, 12 Aralık 2010 - 05:48:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HakanTurkalp

Ben Linux Mint kullanıyorum.Yanına BackTrack kurmak istiyorum fakat harddisk bölümlendirme işlemini nasıl yapacağımı bilemedim...Mesala şurada ne seçmeliyim  ve sonrasında ;
http://i53.tinypic.com/fkzat5.png

Ayrıca ubuntu falan yazıyor(fotoğrafta gözüküyor) O ne alaka ?

Teşekkürler.

bytan

Konuyu Diğer Dağıtımlar bölümüne alıyorum.

Gördüğün ubuntu, ubuntu'nun kurulu olduğu alanı göstermekte. Orada kurulu ubuntu'n ya da sistem dosyaları yok mu?

Nereye kurmak istiyorsan, o bölümü seçeceksin. Diğer sistemlerini kurduğun gibi.

Bol bol sabit diske farklı sistemler kurup denemek yerine sanal makinalar pratik çözüm sağlıyor.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

HakanTurkalp

Hocam şöyleki; ben mint kurarken herhangi bir bölümlendirme yapmadıydım.Diskin tamamını kullan seçmiştim.Herşeyi otomatik halletmişti.Şimdi ise bunun yanına back-track kurmak istiyorum.

Ubuntu kurulu değil bilgisayarımda.Yani o nerden geldi bilmiyorum.Önceden bir-iki kere ubuntu kurmuştum bilgisayara ama üstünden en az 8-10 format geçti...

bytan

Mint üzerindeyken fdisk -l çıktın bilgi toplamaya yardımcı olur. Gerekirse bölümlendirmelerini yine mint üzerinde gparted kullanarak yapabilirsin ve sonrasında kuruluma geçebilirsin.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

HakanTurkalp

Peki hocam nasıl yapabilirim dediğinizi.

fdisk -l
http://i52.tinypic.com/2n8t3q.png

bytan

Çıktıları buraya kod etiketi içinde aktarabilirsin.

Forumdaki benzer örnekleri inceleyerek gparted kullanımına bakabilirsin. Kök bölümden parça aldıktan sonra uuid değeri değişirse, fstab dosyana işlemen gerekebilir.

PF @ ST

AguilaNegra

Kurmak istediğiniz BackTrack ubuntu 8.10 tabanlı galiba ve resimde gördüğünüz şekilde kurulacağını belirtiyor size,bölümleri elle ayarlamayı seçip istediğiniz kadar yer verin,ona bırakırsanız neredeyse tamamına kurulacak,mint için %17 bırakmış.