Windows mobile yüklü olan PDA'lara Ubuntu yüklenebilir mi?

Başlatan tab, 21 Aralık 2009 - 21:15:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tab

Arkadaslar elimde hp' nin iki tane pdası var. Çok düşündüm ve size sormaya karar verdim. Windows mobile olan bu pdalara Ubuntu yüklenemez mi ? hayal mi ? Ben cok istiyorum. Microsoft ve ürünlerinden neredeyse nefret ediyorum ve artık yeter ! telefonumda Ubuntu olsun istiyorum. Nedir arkadaşlar olur mu, olmaz mı?

kuleyni

Galiba istediğniz bu http://www.ubuntu.com/products/mobile

İnternette "ubuntu mid" diye aratınca bişeyler çıkıyor hayal değilmiş :)

tab

valla ingilizcem yeterli değil.ama bunu yapmayı cok istiyorum.windows mobile cok zor sıkıcıcı....

tab

türkçe çevirisi yapıldı ama hala nasıl yüklüyeceğimi bilemiyorum.bu konuda yardımcı olacak kimse yok mu??

kuleyni

@gennosuke sama telefonunun marka ve modeline göre google da bi arama yap bu tip telefonlarda bazı özel tuşlar oluyor onlara basınca format moduna geçiyor falan

bu arada bu yeni ismini yazmakta zorlanıyorum :D

tab

kusura bakma hocam eskisini yapayım mı :D

denedim ama elimdeki pda HP İPAQ 6340 OLMUYOR....

kuleyni

Yazması zor ama güzel isim :D

biraz araştırdım ben elindekinden olma derim :)

tab

Alıntı yapılan: kuleyni - 07 Ocak 2010 - 18:33:42
biraz araştırdım ben elindekinden olma derim :)

vayy canına yandığımın hp si pc de kurdum da telefonunda kuramadım off...

onurtechno

Arkadaşlar MID sürümü ile ilgili detayları okuduğumda 4 -7 inch ekranlar için olduğuna dair bilgiler okudum.

elimde asus p535 var daha önceden bişeyler okumuştum bu cihazlar için llinux sürümleri çıktı diye ama o zamanlar cihazı yeni almıştım ve PDA ler hakkında çok fazla da bilgim yoktu win mobile ile biraz cihazımın cicim aylarını geçireyim demiştim :D ancak ubuntu masaüstmde vazgeçilmezim çok gerekmedikçe de windows kullanmıyorum... ve bunu PDA içinde geçerli kılmak istiyorum hatta win mobile 6 nın yüzünü görmesem de olur :D

forumda bu konuyla ilgili çok detaylı bilgi bulamadım acaba bu sürüme nasıl ulaşabiliriz ?
ve eğer bilgisi olan varsa asus p535 için nasıl bi sonuç elde ederiz ?
daha önce kuran ve kullanan var mı?

cvplar için sabırsızlanıyorum :)

şimdiden teşekkürler...

onurtechno

Alıntı yapılan: onurtechno - 22 Ocak 2010 - 23:56:39
Arkadaşlar MID sürümü ile ilgili detayları okuduğumda 4 -7 inch ekranlar için olduğuna dair bilgiler okudum.

elimde asus p535 var daha önceden bişeyler okumuştum bu cihazlar için llinux sürümleri çıktı diye ama o zamanlar cihazı yeni almıştım ve PDA ler hakkında çok fazla da bilgim yoktu win mobile ile biraz cihazımın cicim aylarını geçireyim demiştim :D ancak ubuntu masaüstmde vazgeçilmezim çok gerekmedikçe de windows kullanmıyorum... ve bunu PDA içinde geçerli kılmak istiyorum hatta win mobile 6 nın yüzünü görmesem de olur :D

forumda bu konuyla ilgili çok detaylı bilgi bulamadım acaba bu sürüme nasıl ulaşabiliriz ?

şimdiden teşekkürler...

arkadaşlar ustalar büyükler abiler kardeşler baylar bayanlar :D yokmu bir yardımsever bana bu konuda bilgi verebilecek :D

şahkulu

Alıntı yapılan: onurtechno - 27 Ocak 2010 - 00:54:44
Alıntı yapılan: onurtechno - 22 Ocak 2010 - 23:56:39

şimdiden teşekkürler...

arkadaşlar ustalar büyükler abiler kardeşler baylar bayanlar :D yokmu bir yardımsever bana bu konuda bilgi verebilecek :D

bende aynı dertten muzdaribim. p 535 im var ve yana yakıla türkçe ubuntu nasıl yükleye bilirim onu araştırıyorum. eğer böyle bi şey bulur yada olaşırsan banada haber et ne olur...

Contempt

Arkadaşlar bende pda ma ubuntu mid kurmak istiyorum ama Kurulumu anlatan türkçe bir kaynak bulmak nerdeyse imkansız.  Acaba bu konuda yardımcı bir kaynağı olan varmı :)
Herşeye Rağmen...