[Çözüldü] Compiz çalışma sorunu

Başlatan Me_Te, 27 Ağustos 2010 - 17:40:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Me_Te

selamlar.... compiz i kudum ama komutta şu çıktıyı alıyorum

* Detected Session: gnome
* Searching for installed applications...
* No GLX_EXT_texture_from_pixmap with direct rendering context
... present with indirect rendering, exporting: LIBGL_ALWAYS_INDIRECT=1
* Using the GTK Interface
* Starting Compiz
... executing: compiz --replace --sm-disable --ignore-desktop-hints ccp --loose-binding --indirect-rendering
WARNING: Application calling GLX 1.3 function "glXCreatePixmap" when GLX 1.3 is not supported!  This is an application bug!
WARNING: Application calling GLX 1.3 function "glXDestroyPixmap" when GLX 1.3 is not supported!  This is an application bug!

glXCreatePixmap nedir bilgi verirmisiniz????

ırmak

Me_Te

eribol

Sorun var mı compiz ile? Çünkü çokta önemli bir uyarı vermiyor.

Me_Te

ilk başta hiç açılmıyodu kaldırdım tekrar kurdum açıldı kullanıyorum ama pencerelerin kapama büyütme ve simge durumunda küçültme panelleri yoq bi tek o problemim kaldı şimdi

if

Tema yöneticisi ile alakalı olabilir büyütme -küçültme simgelerinin olmaması. Compiz iconuna sağ tıklayıp tema yöneticisini emerald yapınca düzelebilir.

sem

Az önce bilgisyar beklemeye aldı kendini, şifremi girip açtığımda dediğiniz gibi  büyütme,kapatma falan hiç tuş yoktu... alt + f2 yapıp;

compiz --replace
komutunu verdim... Düzeldi... Bir dakika olmadı bu şekilde düzelteli... Bu kısmın ayarları için de alt + f2 yapıp
gconf-editor
ile apps -> metacity sekmesine bakabilirsiniz...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

ırmak

Burda ben de compizle ilgili bir sorun yaşıyorum ayrı konu açmadan burada sorsam?:)

compiz (core) - Warn: Unable to parse XML metadata from file "core.xml"

hatasını nasıl düzeltebilirim?

heartsmagic

Alıntı yapılan: Me_Te - 27 Ağustos 2010 - 17:40:04
selamlar.... compiz i kudum ama komutta şu çıktıyı alıyorum

Compiz zaten kuruludur, sen tam olarak ne kurdun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Me_Te

valla emerald ın kurulmasını gerektiğini bilmiyodum

heartsmagic

@Me_Te, sorunun çözüldü mü?
@ırmak, KDE ile mi kullanıyorsun diyeceğim ancak abes olacak. Compiz paketlerin güncel mi?

ırmak

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Ağustos 2010 - 02:12:37
@Me_Te, sorunun çözüldü mü?
@ırmak, KDE ile mi kullanıyorsun diyeceğim ancak abes olacak. Compiz paketlerin güncel mi?

KDE ile kullanmıyorum ancak şöyle bir durum var, http://wiki.compiz.org/ sitesinde Compiz 0.9.0 (development) released! şeklinde görünen paketi derledim ben. O ara asla hatırlamam mümkün olmayan bazı hatalar aldım ve Compiz Fusion bir daha çalışamaz hale geldi.
Sonra Compiz Fusion'u ayarlarıyla birlikte uçurup yeniden kurdum ama değişen bir şey olmadı.
Başlangıç uygulamalarına metacity ekleyerek dünyaya döndüm.
Yani öncesinde mükemmel şekilde sorunsuz çalışıyordu, onu ben bozdum, benim suçum:)

Me_Te

sayılır dediğim gibi bi tek pencere ikonları görünmüyo

eribol

fusion-icon paketini kurup çalıştırırsanız bildirim alanında simgesini görürsünüz. Oradan compizin hangi pencere yöneticisini kullanacağını seçebilirsiniz.

heartsmagic

@ırmak, eh sen zorlamışsın :) Belki geliştirme sürümünün kalıntıları duruyordur sistemde.

Me_Te

sorun tam anlamıyla çözüldü:D

eribol

Nasılını ekleyip bir de ilk mesajınıza [Çözüldü] etiketi eklerseniz tam olacak :)