[Çözüldü] compizi kaldırmak istiyorum.

Başlatan Kubilay, 29 Aralık 2009 - 02:01:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ironic

Bu arada

metacity --replace

komutu verildiğinde zaten pencere kenarlığının değişmesi lazım. Bu komutu verdiğinde değişme olmuyor mu?

Kubilay

Alıntı yapılan: ironic - 29 Aralık 2009 - 03:36:31
Bu arada

metacity --replace

komutu verildiğinde zaten pencere kenarlığının değişmesi lazım. Bu komutu verdiğinde değişme olmuyor mu?

onu yaptım ve tüm pencere kenarları onunla gitti zaten   :(

okan_ubuntu

Alıntı yapılan: geberik - 29 Aralık 2009 - 03:35:32
Alıntı yapılan: okan_ubuntu - 29 Aralık 2009 - 03:34:39
Uygulamalar-sistem araçları- compizfusion icona tıkla sağ üstte sistem tepsisinde mavi ikon belirir.Ona sağ tıkla.Select window decorator e tıkla GTK yı seç.
Fusion icon kurulu değilse aşağıdaki komutla kurabilirsin.
sudo apt-get install fusion-icon

hocam vardıda tıklamadıkmı :D ama yok.

Kursana o zaman kıpkırmızı yazdık oraya.

Kubilay

tamam kurdum..şuan pencere kenarları geldi..o mavi ikonda sağ üst tepede belirdi..sağ tıkladım bahsettiğiniz yere gelmek istedim ama Select window decorator kısmında GTK yok sadece KDE4 ile başlayan var..[ayrıca gelişmiş efektlerimi hala kullanamıyorum]

ironic

kde4-window-decorator paketini kurmuşsun galiba. Compiz kaldırıldığı için sistemde efekt adına  bir şey kullanamazsın. Eğer amacın sadece basit efektleri kullanmak  ise daha önce anlatıldığı şekilde yapabilirdin.

okan_ubuntu

Masaüstü yöneticin gnome mu kde mi?Gnome ise Başlangıç klasörüne gir ctrl+h ye bas .gconf ve .gconf dosyalarının yedeklerini al ve o dosyaları başlangıç klasöründen sil.Yeniden başlat.Sıfır kilometre gnome un olacak.İşe yararsa.Yedek almayı unutma!

Kubilay

Alıntı yapılan: ironic - 29 Aralık 2009 - 03:47:42
kde4-window-decorator paketini kurmuşsun galiba. Compiz kaldırıldığı için sistemde efekt adına  bir şey kullanamazsın. Eğer amacın sadece basit efektleri kullanmak  ise daha önce anlatıldığı şekilde yapabilirdin.

ben compiz kurmadan önceki Extra Efektleri kullanmak istiyorum.
kde4-window-decorator paketini kurmuşsun galiba demişsiniz..,bu konuda neler söylendiyse onları yaptım...harici birşey kurmadım,kullanmadım.
anlıyor olsam zaten kendi problemimi çözerdim...şuan tek istediğim şey compiz efektlerinden kurtulup ubuntunun görünüm menüsündeki efektlerden extra efektleri tekrar kullanabilmek.

okan ubuntu,evet gnome...deniyorum hemen.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Aralık 2009 - 03:59:22

okan_ubuntu,bahsettiğini denedim ,görev çubukları filan sıfırlandı,ama hala pencerelerin kapatma ve küçültme tuşlarının yer aldığı bölüm yok. Vede şuan sistem inanılmaz derecede kasıyor.şuan yazdıklarım bile ben yazdıkran sn sonra çıkıyor.neden böyle oldu ya :( hay kurmaz olsaydım lanet compizi.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Aralık 2009 - 04:11:19

arakdaşlar yardım lütfen :(

ironic

Farklı bir tema ile denermisin öncelikle.

okan_ubuntu

Alıntı yapılan: geberik - 29 Aralık 2009 - 03:52:41
Alıntı yapılan: ironic - 29 Aralık 2009 - 03:47:42
kde4-window-decorator paketini kurmuşsun galiba. Compiz kaldırıldığı için sistemde efekt adına  bir şey kullanamazsın. Eğer amacın sadece basit efektleri kullanmak  ise daha önce anlatıldığı şekilde yapabilirdin.

ben compiz kurmadan önceki Extra Efektleri kullanmak istiyorum.
kde4-window-decorator paketini kurmuşsun galiba demişsiniz..,bu konuda neler söylendiyse onları yaptım...harici * bir şey kurmadım,kullanmadım.
anlıyor olsam zaten kendi problemimi çözerdim...şuan tek istediğim şey compiz efektlerinden kurtulup ubuntunun görünüm menüsündeki efektlerden extra efektleri tekrar kullanabilmek.

okan ubuntu,evet gnome...deniyorum hemen.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Aralık 2009 - 03:59:22

okan_ubuntu,bahsettiğini denedim ,görev çubukları filan sıfırlandı,ama hala pencerelerin kapatma ve küçültme tuşlarının yer aldığı bölüm yok. Vede şuan sistem inanılmaz derecede kasıyor.şuan yazdıklarım bile ben yazdıkran sn sonra çıkıyor.neden böyle oldu ya :( hay kurmaz olsaydım lanet compizi.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Aralık 2009 - 04:11:19

arakdaşlar yardım lütfen :(
Zaten yedeği bunun için almıştık sildiğin dosyaları yine aynı yerine koy.Eski bozuk (haline) gelecektir yine sistem.

Kubilay

tüm temalarda aynı sorun var...

okan_ubuntu,eski halide bozuk bu halide bozuk..çözüm aramak yerine eski bozuk haline çevirmek ne kadar doğru olur bilinmez  :)

ironic

Eğer bu şekilde de düzelmiyorsa compiz ayarlarını silip baştan yükleyelim. Daha sonra istediğin efektleri etkinleştirebilirsin.

rm -rf ~/.config/compiz ~/.cache/compizconfig ~/.gconf/apps/compiz

sudo aptitude install compiz compiz-fusion-plugins-extra emerald compizconfig-settings-manager fusion-icon

fusion icon programından compiz ve emerald ı etkinleştir.

Kubilay

Alıntı yapılan: ironic - 29 Aralık 2009 - 05:00:55
Eğer bu şekilde de düzelmiyorsa compiz ayarlarını silip baştan yükleyelim. Daha sonra istediğin efektleri etkinleştirebilirsin.

rm -rf ~/.config/compiz ~/.cache/compizconfig ~/.gconf/apps/compiz

sudo aptitude install compiz compiz-fusion-plugins-extra emerald compizconfig-settings-manager fusion-icon

fusion icon programından compiz ve emerald ı etkinleştir.

ohh be..sonunda...sanırım oldu..
tek bir pürüz kaldı..pencere kenarları kırmızı çıkıyor..tema değişiyorum,hala kırmızı.

heartsmagic

Görsel efektler zaten Compiz ile sağlanır. Sen compiz'i kurmazsın zaten kuruludur. Eğer Compiz'i kaldırmak istiyorsan görsel efektleri kullanmak istemiyorsun demektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erkuserdem

Alıntı yapılan: erkuserdem - 29 Aralık 2009 - 02:15:58
Ubuntu'da önemli sistem güncellemeleri haricinde sistemi resetlemek gerekli değildir. Bir de sudo apt-get purge compiz dene istersen ancak compize dair ne varsa soykırım yapacağı için grafik ekranın tekrar açılmayabilir ben denemedim daha önce =)  Compiz ile compiz-fusion aynı şey değil, belki de sen sadece compiz-fusion kaldırmak istiyorsundur ?

Uyarmıştım :D

Kubilay

Alıntı yapılan: erkuserdem - 29 Aralık 2009 - 13:07:45
Alıntı yapılan: erkuserdem - 29 Aralık 2009 - 02:15:58
Ubuntu'da önemli sistem güncellemeleri haricinde sistemi resetlemek gerekli değildir. Bir de sudo apt-get purge compiz dene istersen ancak compize dair ne varsa soykırım yapacağı için grafik ekranın tekrar açılmayabilir ben denemedim daha önce =)  Compiz ile compiz-fusion aynı şey değil, belki de sen sadece compiz-fusion kaldırmak istiyorsundur ?

Uyarmıştım :D

mesajını editlemişsin sanırım,çünkü ilk baktığımda böyle değildi..

heartsmagic,evet bahsettiğini yapmak istiyordum..ama extra efektleri seçtiğimde pencere kenarları kayboluyordu.bende kökten kaldırmanın çözüm olacağını düşünerek açtım konuyu,sağolsun ironic,bahsettiğini denedim düzedi şuan sorunum yok.

zeitgeist

Sorun çözüldüğüne göre etiketleyip kilitliyorum.

Açtığımız konular sorun çözülmüşse eğer ilk yazdığımız mesajı düzenleyerek [Çözüldü] ibaresi ekleyebiliyoruz.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles