[Çözüldü] Pencere Tuşları (kapatma,küçültme) Hakk.

Başlatan elviskilli, 09 Eylül 2013 - 15:29:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

elviskilli

Ne ilginçtir ki koca XFCE bölümünde hiç konu açılmamış. Konuyu doğru yere açtığımı düşünerek bir soru sormak isterim. Ben Ubuntu Studio 13.04 kullanıyorum. Masaüstü olarak XFCE kuruluydu , değiştirmedim. Daha sonra Mac OS temalı görünümler yükledim fakat, masaüstü ikonları ve görünümler değişmesine rağmen, pencere köşelerindeki kapatma-küçültme-simge durumu  tuşları hiçbir değişiklik göstermedi. Yani halâ XFCE görünümündedir. Buna özgü bir çözümümüz var mı acaba?

Teşekkürler..

1910

Uygulamak istediğiniz pencere stilinin, uyumsuzluğu söz konusu. Kullanmakta olduğunuz XFCE masaüstü, öntanımlı pencere yöneticisi olarak ''xfwm4'' kullanır. Sizde tercihlerinizi buna uygun olarak yapmalısınız.
''XFCE pencere yöneticisi'' şeklinde aratacak olursanız, bu ve benzeri konular hakkında verilmiş bilgilere ulaşabilirsiniz.

elviskilli

Beni şaşırtan mesele ,  tüm ikonların değiştiği halde sadece pencere ikonlarının değişmemesi.

heartsmagic

Alıntı yapılan: elviskilli - 09 Eylül 2013 - 15:29:50
Ne ilginçtir ki koca XFCE bölümünde hiç konu açılmamış. Konuyu doğru yere açtığımı düşünerek bir soru sormak isterim.

Ufak bir yanlışlık olmuş: Görsel Eğitim / Yardım (Lütfen burada soru sormayın)

Konuyu ilgili bölüme taşıyalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Entryca

Merhaba, ben de bu sorunuma çözüm arıyorum. Forumda yaptığım araştırmalarda sunulan çözümlerde şunu denediğimde işe yaramadı.

xfwm4 --replace

şunu diyor

bluesunday@BlueSunday:~$ xfwm4 --replace
Waiting for current window manager (Xfwm4) on screen :0.0 to exit: Done

if

XFCE pencere yöneticisi pencereleri GTK temasından farklı olarak çiziyor. GTK teması içinde xfce adlı bir dizin varsa, temaya uygun pencere başlığı vs. var demektir, yoksa ayrıyeten yüklemelisiniz.

http://xfce-look.org/content/show.php/Mac+Os++Style+for+XFCE+%2B+Slingshot+Menu?content=160569

@Entryca, açık pencereleri kapatıp verin komutu.

Entryca

Alıntı yapılan: if - 27 Ekim 2013 - 18:11:33
XFCE pencere yöneticisi pencereleri GTK temasından farklı olarak çiziyor. GTK teması içinde xfce adlı bir dizin varsa, temaya uygun pencere başlığı vs. var demektir, yoksa ayrıyeten yüklemelisiniz.

http://xfce-look.org/content/show.php/Mac+Os++Style+for+XFCE+%2B+Slingshot+Menu?content=160569

@Entryca, açık pencereleri kapatıp verin komutu.

Pencereler kapalıyken yapmıştım, yine aynı sonuç.