Gimp için sanal kitap

Başlatan maydin95, 10 Eylül 2010 - 10:45:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maydin95

Arkadaşlar Gimp için eğitim yazıları hazırlıyorum. Burada eğitim yazılarının bir içindekiler bölümü var. Şimdilik yazıları geliştiriyorum lütfen eksik kısımlar varsa söyleyin. Sonra bir arkadaş yardımı ile sanal kitap yapmak istiyorum.

Ayrıca http://docs.gimp.org/2.6/en/ sayfasında Gimp'in kullanıcı kitabı var. Bazı bilimsel şeyleri çevirecek arkadaş olabilir mi? Veya kitaba bakarak ekleme yapabilecek. Ben bazı yerleri kendim yazabiliyorum ama Renkler - Eğriler gibi şeylerin nasıl kullanılabildiğini göstersem de pek kaynak olmadığı için kendim de fazla bilmiyorum. O gibi şeyleri çevirebilecek arkadaş var mı? Olmasa bile Photoshop CS5 Kullanıcı Kılavuzunda olan şeyleri Gimp için yazıyorum. Siz ne diyorsunuz böyle bir çalışmaya. Şimdilik yazı yazıyorum ama bir ders tam sürüme ulaştığında Video olarak da hazırlamayı düşünüyorum.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

heartsmagic

Bu bölüm sitemiz, forumumuz için öneri ve isteklerin yapıldığı bölüm. Konuyu Gimp'le daha alakalı olabilecek bir yere alalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maydin95

Ben öyle bir bölüm bulamadım. :D
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

heartsmagic

Şu an bu konunun bulunduğu bölüm.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

EsatYuce

Wikideki GIMP maddesi ve içindeki alt maddelerde GIMP ile ilgili birçok bilgi bulabilirsiniz. Bu maddelerin büyük bir çoğunluğu 1. konuda bahsi geçen siteden çevrilmiştir.

Örneğin Gimp araç kutusu maddesinde, tüm araçların kullanımı ile ilgili bulunurken, Gimp menüleri maddesinde  de, menülerdeki komutların açıklamaları vardır.

maydin95

Eğer bunlar o siteden çevrilmiş ise neden o siteye ekletmiyoruz. Orada bir TR bölümü açılamaz mı? Sonra eksik olan yerler yavaş yavaş çevrilir. Bunu bilmiyordum ama eğer olacaksa iletişime geçilmeli. Siz ne diyorsunuz?

EsatYuce

Eğer eklenebiliyorsa olabilir. Ben şimdilik bu belgeyi wikiye eklemeye çalışıyorum. TT'nin onlarla iletişime geçmesi iyi olur.