Raid0 Sorunu

Başlatan kes888, 01 Haziran 2008 - 15:56:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kes888

Herkeze merhaba ilk önce.

Sorunum şöyle:
2*80Gb Harddiskim var bunlar birbirine raid0 la bağlı Ubuntuyu yüklerken hdd leri görmedi ayrıyetten 250Gb hdd var 250Gb den 15Gb ayırdım ubuntuya kurulumu yaptım yeniden başladı bilgisayar ve grub 21 error diye hata veriyor bu arada bilgisayar açılırken raid0 ayrılmıs gibi gözüküyor.Kapatıp açınca birleşiyor live cd den başlatınyorum yeniden başlat diyorum bu sefer grub error 5 hatasi veriyor.Ubuntuda raid leri nasıl gördürürüm ve grubu nasıl çalıştırırım

ufuk_k

Lütfen ya virgül kullanmaya alış, ya da kısa cümle yaz. Aldığın grub hatalarının numaralarını googleda bir aratırsan ne anlama geldiğini öğrenirsin. Sonra bize de nasıl bir hata olduğunu yazabilirsin.

kes888

Grublarla ilgili türkçe kaynak bulamadim ama grub kısmını istemiyorum raid kismini nasıl duzeltirim

kes888

Alın ubuntunuzu kullanin ne bu boyle ya kurdunmu kurtulamiyorsun zaten bilmiyoruz yardim edende yok şuraya bir konu açtık ne yazan var ne bakan ben kurtuldun kactim kalsa alıcaklar.

heartsmagic

Biz de "her şeyi bilen insanlarız" ya!
Neyse konu kapatılmıştır. Konuyu açan arkadaş forumdan bir süreliğine uzaklaştırılacaktır. Daha önce belirtmiştim bunu. Bu şekildeki davranışlar ne yazık ki yakışmıyor bizlere.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.