[Çözüldü] Nvidia kart için Ati sürücüsü yükledim sistemim bozuldu.

Başlatan RaPeRBoY, 11 Kasım 2009 - 21:17:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

RaPeRBoY

Arkadaşlar,
sorunumu buraya yazdım çünkü yaptığım hata Nvidia ekran kartı olan laptopuma meraktan dolayı Ati ekran kartı driver'ının kodunu girdim ve Nvidia silindi.
Şimdi Ubuntu açılmıyor, ekran kararıyor ve user login diye yazı çıkıyor Dos'ta id mi yazıyorum şifremi yazıyorum kabul etmıyor, birde ekran git gel yapıyor bunu nasıl duzeltebılırım. Root olarak kodla düzelebilecek bir hatamı yoksa sistem geri yükleme gibi bir seçenek bulunuyormu ?
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Yeni bir Ubuntu kullanıcısıyım öğrenmeye çalışıyorum, bu arada Ubuntu 9.10 karmic koala kullanıyorum.

heartsmagic

Alıntı yapılan: RaPeRBoY - 11 Kasım 2009 - 21:17:37
Arkadaşlar,
sorunumu buraya yazdım çünkü yaptığım hata Nvidia ekran kartı olan laptopuma meraktan dolayı Ati ekran kartı driver'ının kodunu girdim ve Nvidia silindi.
Şimdi Ubuntu açılmıyor, ekran kararıyor ve user login diye yazı çıkıyor Dos'ta id mi yazıyorum şifremi yazıyorum kabul etmıyor, birde ekran git gel yapıyor bunu nasıl duzeltebılırım. Root olarak kodla düzelebilecek bir hatamı yoksa sistem geri yükleme gibi bir seçenek bulunuyormu ?
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Yeni bir Ubuntu kullanıcısıyım öğrenmeye çalışıyorum, bu arada Ubuntu 9.10 karmic koala kullanıyorum.

Kurtarma kipinde aç sistemi. Kurduğun sürücüleri kaldırıp, ardından Nvidia sürücülerini kur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

RaPeRBoY

recovery mode da acıyorum ama drıverı nasıl kaldıracagımı bılmıyorum bıcok sey denedım olmadı code bılen varsa yardım

heartsmagic

Alıntı yapılan: RaPeRBoY - 13 Kasım 2009 - 13:42:30
recovery mode da acıyorum ama drıverı nasıl kaldıracagımı bılmıyorum bıcok sey denedım olmadı code bılen varsa yardım

ATI sürücüsünü nasıl kurmuştun? SAbit ATI başlığımızda sürücülerin nasıl kadırılacağı da yazıyor, oradan da fikir edinebilirsin.

RaPeRBoY

atı yı kaldırdım ama nvıdıa yukeleyemıyorum recovery modda yapmam gerekıyo ama beceremedım format atmak ıstemıyorum sızce devamında hangı yolu ızlemem gerekır

localhost

sudo apt-get install nvidia-185-modaliases nvidia-185-kernel-source
Linux LPIC1 - MCSA

heartsmagic

RaPeRBoY

localhost

ellerın dert gormesın verdıgın code sayesınde oldu bı ınternet kafede ınternete baglayıp hallettım
format atmama gerek kalmadı

ubuntu cok guzel sımdı cube cevırmeye calısıyorum o konudada bana yardımcı olabılırsen sevınırım

zeitgeist

@RaPeRBoY,

Masaüsüt efetktleri başka bir başlığın konusu. Öncelikle forumda compiz hakkında biraz araştırma yap, bir çok farklı özelliği bu sayede tanımış olacaksın. Eğer bir sorunla karşılaşırsan yeni bir başlıkta durumu anlatırsın.

Başlığı etiketleyip kilitliyorum.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles